İkametgah Cezından Yırtmanın Yolları

Merhabalar,

Senelerdir ikametgahımı İstanbul'a aldırmamak için anlamsız bir şekilde direndim - 6 senedir İstanbul'da yaşıyorum. Ancak işten ikametgah istediler. Acaba bu ücretten yırtmanın bir yolu var mıdır?

Bir senedir aynı apartmanda yaşıyorum. Mesela geçen ayın faturasıyla ikametgahımı İstanbul'a aldırabilir miyim? Yoksa ne kadar süredir bu evde yaşadığımı öğrenmek için kasıyorlar mı?

Şimdiden teşekkürler.

ceza meza yok edevlet başka bir yerde ikametgahın varsa ben bir hafta önce taşındım diyip fatura veriyorsun o kadar ama ikametgahın yoksa o zaman ceza kesilir.

  • mrthany  (05.08.15 21:08:07)
20 günlük bildirme süresi var yanılmıyorsam. ona uygun bi fatura götürüp kaydınızı aldırın. ne zaman taşındığınızı söylemeyin. öyle kasıcaklarını sanmam.

biz bi kere günü geçirmiştik de memur uyarmıştı, farklı kayıt girmişti ceza yemeyelim diye.
  • elorelia  (05.08.15 21:11:03)