jQuery ustalarına kısa bir soru

<script>
jQuery(document).ready(function(){

satti = jQuery(".essb_links");

temp = document.URL.split("/");
vals = parseInt(temp[4]);
if( vals == null ){
jQuery(".essb_links").remove();
jQuery(satti).appendTo(".main-pagination");
}

})
</script>

Böyle bir kod var, burda bazı linklerde temp[4] kısmında hiçbir değer yok, bazen de 2,3,4,5,6 gibi değerler var.
Ben hiçbir değer olmadığında şöyle şöyle yap demeye çalışıyorum ama
vals == null
null deyince anlamıyor, onun dışında "", '', undefined gibi bir sürü şey denedim ama bir türlü o değer olmayan kısma hitap edemiyorum.
Bir çözüm var mıdır buna?

sayisal deger olacaksa if($.isNumeric(vals)) i dener misin?

  • melancholia  (10.12.14 23:57:14 ~ 23:57:38)
abi jQuery(".sdfs") falan yerine $(".sdas") kullansana bu arada

  • hjarteblod  (11.12.14 00:00:13)
if($.isNumeric(vals)) denedim fakat çalışmadı.
bu kod sadece linkin sonundaki sayılara bakıyor. bu sayılar sayfa numarasına denk geliyor. 1. sayfada 1 yazmadığı için onu bir türlü alamadım
ama mesela vals>1 yazdığım zaman hemen çalışıyor
  • jamiecim  (11.12.14 00:03:52)
unlemi koydun mu if(!$.isNumeric(vals))? hicbir deger olmadiginda neye donduruyor undefined mi?

  • melancholia  (11.12.14 00:06:51)
parseInt fonksiyonu NaN döner eğer verilen değer null yada sayı değil ise. "Not An Number", birde tpye'dır kendisi, string değil yani.

ben olsam temp[4] varmı kontrol ederdim, lenght'ine bakıp;

if(temp.lenght >= 3) {
/* her ihtimale karşı cast ediyorum */
val = parseInt(temp[4]) || null; /* cast işlemi başarısız ise null ata */
if (val != null) {
/* yolumuza devam edelim */
}

tabii en başta, javascript kuralları ile bir kütüphanenin methodları,kullanımı arasında fark olduğunu da bilmemiz önemli bişi ki hatayı doğru yerde arayalım
  • selam  (11.12.14 00:07:16 ~ 00:11:13)
@melancholia
if(!jQuery.isNumeric(vals)) koyunca oldu valla çok saol!
@selam
teşekkürler
  • jamiecim  (11.12.14 00:13:43 ~ 00:14:19)