aylık ya da yıllık kitap harcamalarınız ?

merhaba, aylık ya da yıllık kitap harcamalarınız ne kadar?ikinci el mi sıfır mı tercih ediyorsunuz?hangi tür kitapları tercih ediyorsunuz ?merak ettim.

son bir yıllık d&r harcamalarım
s1307.hizliresim.com

  • vaktiyle iyi biriydi  (26.07.13 16:16:25 ~ 16:18:23)
Satın alacağım zaman sıfır tercih ediyorum ama eşe dosta gidip kitaplıklarında hoşuma giden kitap varsa onlardan da alıyorum.

Kendim için konuşursak yılda 3-4 kez 70 - 80 liralık siparişler veriyorum toplu olarak. Kitapçılarda dolaşırken aldıklarım da var ama onları net söyleyemem.

Bunun dışında armağan olarak da kitap satın alıyorum sevdiklerime, onları da katarsak 100 lira da onu ekleyebiliriz.
  • burka  (26.07.13 16:24:48)
sahaflardan ikinci el alıyorum eski kitapları.

güncel kitapları ve son 5-10 yılın kitaplarını da gittigidiyor'dan topluca alıyorum ayda bir.

kitap fuarları dışında kitapçılardan sıfır kitap almıyorum. en son aldığım sıfır kitap persopolis idi, kitapçılardaki fiyatının üçte birine almıştım kitap fuarından.
  • Niddleman  (26.07.13 16:26:49 ~ 16:27:47)
300-400 ü geçiyordu yıllık sadece kitaba buyuk kitap evlerinden, yolum düşerse bakırköy koprudeki kitapcılardan. inkar etmiyorum e kitaba sarıyorum artık eğer arsiv yapmicaksam çerezlik bir kitapsa. 1 kere kitapyurdundan aldım memnun kalsamda alışverişte mağazadan daha çok kitap alıyorum

  • eja  (26.07.13 16:39:08 ~ 16:40:27)
yani ne aldığına göre değişiyor o biraz. ben hem sıfır hem ikinci el tercih ediyorum.
yılda bir kez remzi'den 100 liraya yakın bişeyler alıyorum.
arada d&r falan var ucuz bulursam alıyorum.
bu arada pandora kitabevinden de hatırı sayılır alışverişlerim oluyor, okulun kitap bursu sağolsun (yılda iki kere bu olay).
ikinci el ucuz bulursam kaçırmıyorum mesela en son 17 dolar olan bi kitabı 3.5 liraya almıştım bi sahaftan.
bu ara çizgi roman çok okuyorum o yüzden belimi çok büküyor. sanırım bir yıl içinde GON'a 400 liraya yakın para bayıldım.
yani 400-700 arası falan sanırım. (dolar ve pound un kuruna göre de çok oynuyor tabi bu fiyatlar)
  • mushtopus  (26.07.13 17:00:25)
sıfır tercih ediyorum. internetten kargo bedava olacak şekilde. ayda bir kitap(15 lira) gibi bir oran tutturmuşum son bir yılda.

  • unalub  (26.07.13 17:02:00)
yillik 700-800 TL civari.
agirlikli olarak kitap yurdu bazen de d&r dan aliyorum.
ara sira da kitapcidan aldigim da oluyor.
  • hatunun biri  (26.07.13 17:38:36)
kitap ayda ortalama 130-150 artı dergi ortalama 30-40.

bunları yıllığa çevirmek istemiyorum. böyle kalsın
  • mea maxima culpa  (26.07.13 18:41:10)