İlk Motorsiklet?_?

Arkadaşlar;

İlçe içinde kullanmak üzere az yakan bir motorsiklet almayı düşünüyorum. Sizce ne almalıyım? Sizin ilk motorsikletiniz neydi?

NOT: Daha önce hiç motor sürmediğimi de belirtmekte fayda var :)

EDİT: İlk motorum olması sebebiyle fazla para harcamakta istemiyorum. 2500-3000 TL bütçe düşünüyorum. Scooter düşünmüyorum ve tabii afilli bi motor fena olmaz. (Honda-Kawasaki tarzı)

Scooter almayı istemiyorum. Vitesli alıp direk öğrenmek amacındayım. Düşe-kalka artık :)

  • tekyolkemalizm  (04.02.13 14:00:45)
Honda cbr 125cc - Repsol modelinin tipide hoş.

  • piotr  (04.02.13 14:01:31)
madem bu yola baş koydun hadi o zaman Ekşi teker e gelerek gerekli bilgilerin alayını almalısın.

  • exodia  (04.02.13 14:04:21)
yamahanın bws vardı bende. scooter. çok az yakıyordu. deniz kenarı bi ilçede çok az bi benzinle baya gezerdik, hey gidi günler! :)

  • sehpa fx350  (04.02.13 14:06:39)
neyse cevap vereyim bir de
genelde başlangıç motoru olarak 125-250 kategorisi önerilir sebebi hız ve kontrol kolaylıgından dolayı, bu yüzden ilk gelecek öneriler sana ybr 125 cb 125 cbf150 tüveri motorlar oalcaktır bunun gibi onlarca seçenek olmasının yanında tabi senin tarz seçiminde önemli olacaktır ss sınıfı motorlardan hoşlanıyorsan öneri cbr 125 yada chopper tarzı bir motorsa gv250 yada honda rebel olacaktır o yüzden biraz ayrıntılı bilgi verirsen bütçe v.s konusunda daha da yardımcı olunabilir.
ekstradan not: bir çok insan ilk motor olarak kategori dışı olsa da bmw f650 ile başlamıştır bir kaç yanlışı olasada genel anlamda dogru tercihtir çünkü motorun denge faktörü kullanım kolaylıgı yeni başlayan biri için oldukça faydalıdır. neyse hacı paradan haber ver sen önce.
  • exodia  (04.02.13 14:08:04)
İlk motorum olması sebebiyle fazla para harcamakta istemiyorum. 2500-3000 TL bütçe düşünüyorum. Scooter düşünmüyorum ve tabii afilli bi motor fena olmaz. (Honda-Kawasaki tarzı)

  • tekyolkemalizm  (04.02.13 14:19:27)
Honda Cb125e. Başlangıç için fazlasıyla uygun, motor ucuz, parçası ucuz çinliler kadar dandik de değil.

  • slayerrr  (04.02.13 14:39:46)
benim ilk motosikletim honda ps idi. sattım daha alamadım yeni ama alacak olursam ya honda ya da bir ducati alıcam.

2500-300 bandında afilli motor zor biraz zira benim ps scooter'ımın fiyatı gecen yıl 5000-6000 civarı geziniyordu.

bu arada not: motorsiklet değil motosiklet.
  • jack n brooks  (04.02.13 15:47:01)