eksi duyuruda istatistiksel kesif yaptim sanirsam

bir sey farkettim,genelde belli bir referans noktasi degerinden daha fazla soruya yanit veren ve troll olmayan yazarlarda cevap tiklenme orani %60-65 arasi ilginc bir sekilde de %63-64 de ise sabitleniyor.

dayaklik tik koyulmamis cevaplarda isin icinde var elbette ama yüksek degerlerde(cevap sayisinda) gözardi edilebilecek oranlara düsüyorlardir diye saniyorum.ama yinede %1 ila 2 oraninda olabilecegine ianniyorum.

cok hosuma gitti böyle bi seyi farketmek.

ama soru su,daha önce böyle bir duyuru acan ya da bu olayi farkeden varmi?

edit:curve ünü bile canlandirdim kafamda...ayrica dalga geccekseniz gelmeyin üstüme :)

istatistiksel olarak doğru bir tespit ama sabitlenme olayını anlamadım. benim %63-64 aralığına gelmişti ama sabitlenmemişti mesela.

  • ermanen  (25.02.12 00:54:42)
bahsettiğin cevap bu/toplam cevap oranı ise benim ki %73.5 bu durumda sanırım hayvan oluyorum. Tenk yu

edit:çok uzundur bu böyle ne artıyor ne azalıyor çok ilginç nasıl oluyor bilemiyore müdürüm.
  • skywalkeremre  (25.02.12 00:58:05 ~ 01:01:46)
@ermanen

olabilir ama bunun dönemsel olarak eglence amacli verilen cevaplardan kaynaklandigi gibi bir ek durum olabilecegini düsünüyorum(tik koyulmuyor genelde öyle olunca) ayrica kronolojik olarak siralarsak muhtemelen 400-500 cevaptan sonra 60-70 arasi,500-850 arasi 65 % civarlarina erisiliyor sanirim.

sizde yüzdesel degisiklik ya dönemsel ya sapma payi ya da dayaklik tik koymayanlar yüzünden :))

@skywalk

evet farkedilir derece yüksek cevap ve yüzde var,basarili:)
  • serabetan  (25.02.12 01:00:05 ~ 01:01:16)
kendi kendine silinen cevapların miktarına da dikkat etmek lazım. o cevapların geneli tiklenmemişler oluyor.

  • jangara  (25.02.12 01:01:31 ~ 01:02:42)
evet birçok doğru ve düzgün cevabıma tik koyulmadığını hatırlıyorum. ama taktığım da yok tabii :) istatistik uzmanlık alanın mı?

  • ermanen  (25.02.12 01:02:13)
@jangara katılıyorum, adama eşşek kadar döşediğim cevaba bir zahmet edip teşekkür etmemişse ya da tik atmamışsa ya da yok hacu bu değil dememişse öylee 'ben senin cevabını sallamam arkadaş sen kimsin ki bana cevap veriyorsun' mesajını vermişse 'sil' butonuna basmakta bir an biletereddüt etmiyorum. Emeğe saygı esastır değil mi ama?

şaka bi yana cidden çok sinir bozucu oluyor cevabın işe yarayıp yaramadığını görememek. Hayır yanlışsa bilip kendimide düzelticem adam geri dönüş yapsa...
  • skywalkeremre  (25.02.12 01:04:20)
ben tik mevzusunu pek umursamıyorum açıkcası. Duyuruyu açan bensem herhangi biri cevap yazdığında çabası için tik'i veriyorum ama cevaplarım doğru olduğu halde tiklenmediği oluyor. Dediğim gibi pek umursadığım söylenemez.

  • bir kac yazar once  (25.02.12 02:25:09)
binlerce cevabı olan adamın o istatistiğinin bariz bir şekilde oynaması için uzun bir süre gerek ondan hep aynı orandaymış gibi fark edilmesi normal. bir yerden sonra en fazla yüzde 1-2 oynuyor.

  • baldur2  (25.02.12 07:43:24)
benim şu an %76 ama %90 ları da gordum (:

  • rurouni  (25.02.12 10:34:17)
@rurouni

silinmis 1000 üstünde mesajin var kendin tarafindan ,ayrida modlar tarafindan da cok fazla silinmis mesaj war kendi sildiklerini eklersek %61 gibi bir rakam elde ediyoruz senin durumda,muhtemelen %63-68 seviyelerine cikacaktir cevaplara tik koyulma oraniyla da.ondan senin durumda bu gözlemde tutuyo.
  • serabetan  (25.02.12 10:56:57)
@baldur2

kesinlikle ama ilginc olan sey %63-65 seviyelerinde bir sekilde takilip kalmasi,yani asagi yukari her 3 cevabimizdan 2 tanesi dogru.gercek hayatta da yalan,yanlislar,eglence icin yapilan konusmalar gibi olaylara bakarsak güzel bi bilimsel projeksyon elde edebiliriz,bir nevi simülasyon datasi ,hosuma gitti:)
  • serabetan  (25.02.12 10:58:47)
dediğin doğru, ciddiyetle hadi bazen geyik de katan kullanıcılar: yani buranın çoğunluğunu oluşturan yazarların ortalaması hep yüzde 60 civarlarında. demek ki, buranın tüm değişkenleriyle beraber genel olarak tik verilme oranı o civarlarda.

  • baldur2  (25.02.12 12:08:53)
deniyorum.

edit: yüzde 62. enteresanmış. ki çok trollük de yapıyorum ara ara :)
  • roket adam  (25.02.12 16:12:20 ~ 16:12:54)
hiç bişi anlamadım. bu arada tik ne? :)

  • ben smyrna  (19.05.13 08:30:17)