Farklı Kıtalardaki Ping Problemi

Merhaba, arkadaşım Avustralya ya taşındı ve artık beraber wow oynayamıyoruz. Avrupa serverına bağlandığında 300ms alıyor. Ben oceanic server denediğimde 400msin üzerine çıkıyorum. Bunun bir çaresi yok mudur en azından 120-150ms de olsa beraber oynayabilsek. İnternette gaming için vpn sunucuları gördüm fakat emin olamadım. Kullanan var mı denemeye değer mi?

Bu fiziksel (mesafe) bir mesele olduğu için biraz çözümsüz gibi. Ancak ikinize eşit mesafede bir sunucu olsa ya da sunucuya uzak olanın bağlantısı diğer kişininkinden iyi olsa belki pingler birbirine yakınsar. Vpn çözüm olmaz tahmin ediyorum zira araya bir filtre daha sokmuş oluyorsunuz, ping daha çok artar.

Verimsiz ama şu olabilir; sunucuya yakın olan kişi vpn kullanarak pingini yükseltir, böylece uzak olan kişinin yüksek olan ping süresine yaklaşır, en azından aynı şartlarda oynamış olursunuz :)
  • orient blue  (14.09.24 07:00:50)
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Vpn beni de çok tatmin etmedi ama öyle bir pazarlıyolar ki kafam karışmadı değil :) starlinki deneyeceğiz. Biraz maliyetli sanırım ama işe yararsa tadından yenmez.

  • gorkemgoksu  (14.09.24 09:48:59)
Aradaki bir servera bağlanabiliyorsunuz denediniz mi ? Asya hindistan srilanka vs

Eşit mesafe olsa +1 300 400 yerine 2nizde 150 200 olabilir
  • jülsezar  (14.09.24 10:13:12)
@jülsezar teşekkür ederim cevabınız için. Oceanic ve america denemiştik ama asya aklıma gelmemişti :) açtım hesabı akşam deneyeceğim.

  • gorkemgoksu  (14.09.24 11:00:38)
starlink ping değerleri maalesef kötü seviyede. ping değerleri en düşük internet hattı metro ethernet bağlantısıdır ancak fiyatları epey yüksektir.

bence şöyle bir şey çözüm olabilir, bağlanmak istediğiniz server'a en yakın konumda bir server kiralayın ve uzaktaki kişi remote desktop kullanarak oyunu oynasın. daha düşük ping değerlerine sahip olacağını düşünüyorum.
  • bravoteam  (14.09.24 11:29:18)
@bravoteam çok teşekkürler cevabınız için. Starlink arkadaşımın bulunduğu bölgede daha hızlı internet vadettiği için denemek istemiştik fakat ping değerleri kötü ise denemeye gerek yok.

Akşam Asya sunucusuna bakacağız. Eğer işe yaramazsa dediğiniz gibi remote deskop denemek mantıklı. Artık o da olmazsa ben de taşınayım bari ne yapayım :)
  • gorkemgoksu  (14.09.24 13:54:35)
asya işe yaradı mı hocam merak ettim :) ?

  • jülsezar  (16.09.24 10:39:34)