Resmi günlerde/bayramlarda asılan bayraklar

Astığımız bu bayrakları ertesi gün kaldırmak bana biraz yanlış geliyor, sanki bir mecburiyet karşısında asmışım da biter bitmez hemen söylene söylene kaldırıyormuşum gibi hissediyorum vicdanım sızlıyor, o nedenle fazladan bir gün daha bekliyorum hatta fazladan 2 gün beklediğim de oluyor ama üçüncü güne kesinlikle bırakmam çünkü o zaman da "lan sanki bayrağı asası yokmuş da mecburen asmış, sonra da sallamadığı için de unutmuş orada" gibi bir izlenim oluşabilir şeklinde kaygılanıyorum, o nedenle ben bu bayrakları ekstra olarak bir ya da iki gün tutmanın daha uygun olduğunu düşünüyorum ama bir yandan da lan deliriyor muyum acaba diye de bi ürküyorum, var mı bu bayrağı indirmenin optimal bir süresi?

Benim 365 gün Türkiye ve Beşiktaş bayrağım yan yana asılıdır.

  • numlock  (31.08.24 11:19:57)
Bu bana şeyi anımsattı;

Son senelerde resmi bayramlar bir gece önceden kutlanmaya başladı ya sosyal medyada. Hatta abartıp iki gece önceden kutlayanlar da var. Yani 30 ağustosu kutlamayı 30 ağustosa bırakırsa "Bu da göstermelik Atatürkçü" denecekmiş hissiyatı yaşıyor insanlar. Sizinki de benzer bir his. Yani genel konsept olarak bakarsak saçma ama günümüz düzeninde bakarsak makul. Herkes herkesin ne yaptığına yorum yapıp eleştirdiği ve birbirine laf sokmaya fırsat aradığı için düşüncenizi anlıyorum ama yaanii tabii diğer insanların ne düşündüğü de ne kadar önemli bi yerde :D

Ben 3 sene önce kendi evime çıktım, geçen seneye kadar evde bayrak yoktu yani fırsat olmamıştı. Geçen sene 29 ekimde 100. yıl diye gittim aldım pencereye astım. Sonra ben o bayrağı ordan bu sene temmuzda kaldırdım ahhssh hatta dün asacaktım ama unuttum öyle kaldı. Assam muhtemelen yine 6 ay kalırdı yani. Çok da şey etmemek lazım
  • nundu  (31.08.24 11:26:26)
Biz 30 Ağustos için bayrağı 1 hafta öncesinden asar, 9 Eylül'ü de kutlar, 10 Eylül'de toplarız. Ama bayrak zarar görmeyecek. Bayrak Kanunu'na uygun kullanılması veya yıpranmışsa imha edilmesi gerekir.

  • muhayyer divan  (31.08.24 11:44:13)
Bir gün önce asar bir gün sonra kaldırırım. 24 saat kısa, fazlası da özensiz geliyor aynı şekilde.

  • ruhen hastayim ben  (31.08.24 12:26:23)