Deniz varken neden havuzu tercih ediyorlar?

İki seçenek de varken havuzu tercih edenleri görüyorum ve neden öyle yaptıklarını anlayamıyorum.
Deniz dururken neden havuzu tercih ediyorlar?

Muhtemelen dalga yok boğulma riski az bir de temiz olduğu düşünülüyor diye tahmin ediyorum.

  • Bir ben var benden şurada  (19.07.24 17:04:02 ~ 17:04:23)
Genelde çocuklar/gençler havuzu daha çok seviyor. Eskiden ben de öyleydim mesela, yazlıkta deniz yerine havuza girerdik hep. Şimdi en son ne zaman havuza girdiğimi hatırlamıyorum bile. Deniz varsa denize girerim.

Bir de çocuklu aileler mecbur çocukları için havuzda takılabiliyorlar.
  • jonas  (19.07.24 17:15:43 ~ 17:18:02)
Deniz suyunun tuzlu olması hoşlarına gitmiyor olabilir.

  • pispinti  (19.07.24 17:18:03)
Günes, güneslenmek ve plajdan nefret ediyor olabilirler.

Ayrica yasadigim yerde deniz yok ve olsa da sirf yüzmek için tonla para vermezdim. Havuz daha pratik.
  • Yourcousinmarvinberry  (19.07.24 17:24:00)
güzel deniz bulmak o kadar kolay değil özellikle birde halk plajı falan ise insanların rahat edememesi normal, kirlilik vs de işin içine girince bildiğin bir havuz daha mantıklı olabiliyor

  • duyurukullanıcısı  (19.07.24 17:28:54)
Öngörülemeyen canlı popülasyonu korkutucu geliyor olabilir. Yüzerken savunmasız canlılarız aslında. Denize açıldığımda yunus sürüsü ile burun buruna geldiğimden beri ben de varsa havuz tercih ediyorum.

  • ruhen hastayim ben  (19.07.24 17:30:26)
Denizdeki canlılar, çevredeki kalabalık, sahilde her yerin kum olması, tuzlu su, dalgalar, tatil yerindeysen türlü varoş su üstü etkinlikleri (muz, simit, jetski, hede hödö)...

Tabii genelde denizi tercih ederim. Çünkü yandan kalabalık bir yerde ya da düşük yıldızlı bir otelde havuza gireceğime -denize de giremiyorsam- duşa girerim daha iyi. Havuzlar pislik ve hastalık yuvası. Denizde 100 metre çapında çevrenizde mutlaka denize işeyen biri oluyor(dur) ama o kadar büyük ve hareketli su kütlesinde size düşen ppm'i hesaplayamazsınız bile.
  • nawar  (19.07.24 17:58:37)
yüzme bilmiyor olabilir.
balıklardan korkuyor olabilir.
kalabalıktan kaçıyor olabilir.
tuzlu su sevmiyor olabilir.
  • jelly bear  (19.07.24 18:07:23)
Dalga,
Tuzlu su genize kaçınca daha rahatsız edici,
Temiz,
Kum, çakıl vs yok,
Her giriş çıkışta tuzlu su tahrişi yok.
  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (19.07.24 18:20:09)
Ben de anlamlandıramıyorum. Deniz harika bir şey.

  • gabe h coud  (19.07.24 18:28:03)
Kumsal temiz olmuyor, insanlar ne var ne yok kumlara atıyor, ayağına temas etsin istemiyordur. Denizin içinde de cam kırıkları olabiliyor, deniz kestanesi batabiliyor, bazı kişiler balıklardan ve diğer deniz canlilarindan korkabiliyor. Bunun yanında havuz daha pis aslında. Ben denizi seviyorum. Balıkları izlemek için özellikle denizde olmayı seçerim ve korkmam. Ayağıma bir şey batarsa diye deniz ayakkabısı giyiyorum ama aslında deniz ayakkabısı giymeyi istemezdim. Bir de kumsallar gerçekten çok pis ya.

  • rock n roll  (19.07.24 18:37:42)
Havuz her acidan denizden daha avantajlidir. Guvenlik olsun suyun tuzlu olusu sudan ne cikacagi belli degil misal.

Havuzun 2 dez avantaji var

1 temizlik konusunda sikintili deniz gibi kendini cok iyi yenileyemiyor birisi isedi diyelim bu suyu yutma ihtimalin var yada dus almadan apis arasi kokan bi amcanin girmesi fln alan dar vs bu konuda deniz cok iyi

2 havuzun kaldirma kuvvet az direk batabiliyorsun

  • Zetnikov  (20.07.24 08:58:26)
idman icin havuz daha iyi.
sürekli git gel yaptiginda tamamen transa geciyorsun.

  • robert bosch  (20.07.24 11:20:00)
Havuza temiz diyeni de gördük burada vay arkadaş

  • Cezcez  (20.07.24 11:30:08)