Kiralarda tavan zammı %65 hikayesi

Biz her sene 1 yıllık sözleşme ve tahliye taahhütnamesi imzaladığımız için sanırım bizi ilgilendirmiyor?

5 olan kirayı 10 yapmıştı, şimdi de 20 yapabilir ev sahibi değil mi?

Yoksa sınır var ona göre yükseltebilirsin diyeyim mi?

her sene 1 yıllık sözleşme derken o kısmı anlamadım. 65 tavan hikaye değil.

  • sizofren06  (03.07.24 11:35:14)
kiraz sözleşmesi imzalanıyor ya hani 1 yıl 5yıl 10 yıl. biz onu 1 yıllık imzaliyoruz sanki sonra çıkacakmış gibi.

o yüzden her yıl yeniden yapıyoruz.

ve bildiğim kadarıyla böyle yapınca kira sıfırdan belirlenebiliyor?

buradaki bütün ev sahipleri öyle yaptığı için başka çaremiz yok.
  • ananiyimioguz  (03.07.24 11:44:11 ~ 11:44:44)
kira sözleşmeleri bir yıllık olsa dahi aksi belirtilmedikçe otomatik uzar.

  • new day new life  (03.07.24 11:57:04)
Her sene imzaladığınız kontrat önemli değil. ama her sene tahliye taahhütnamesi imzalıyorsanız bu önemli.
Sınır var deyip istediği zammı yapmazsanız taahhütnameyi devreye sokar. Her sene alıyorsa zaten sebebi bu.
%25 sınırı varken her sene tahliye taahhütnamesi bir nebze anlaşılabilir, ama bu sınır kalktı. İkna edebilirseniz bir sonraki sene normale dönmeyi tekif edin derim.
  • artci sarsinti  (03.07.24 12:00:12)
@ artci sarsinti,

Normalde adam senet imzalattırıyor ve tehliye taahhütnamesi doldurtturuyordu.

Fakat son senemize girdik hiç bişey istemedi öyle dümdüz devam ediyoruz.

Sanırım artık güvendi günü gününe veriyoruz çünkü.

Kirayı desen banka üstünden almıyor kaç kere söyledim, elden alıyor vergi çıkmasın diye sanırım.

Ama açıkçası bu yıl ben hiç bişey imzalamadım. Sanırım şuan sadece kira sözleşmemiz uzuyor? tahliye düşmüş müdür?

Yani yeni zammı kabul etmezsem çıkartamaz mı?
  • ananiyimioguz  (05.07.24 16:43:46 ~ 16:44:34)