erkekler olarak kollardaki kılları almalı mıyız?

çok olur az olur fark etmez

hangisi daha estetik ?

normal, doğal kıllı kol ?
traş edilmiş, tertemiz cillop gibi deri gözüken kol ?

Kendini nasıl iyi hissediyorsan onu yap. Kılları almak ya da almamak evrensel bir kural değil.

  • rock n roll  (09.06.24 10:09:42)
Rock n roll+1
Canın nasıl isterse onu yap.
Türkiye'de göğüs kılları vs dert. Fransa'da aksine erkeksi bulunuyor (hanımın arkadaşı keşke benim kocamda da olaydi diyormus misal). Yani başka insanlari mutlu etmeye calisarak olmaz sürekli. Hayatımda bir kadinin ya da erkegin yapmasını isteyeceğim son şey (ha misal örümcek gibiyse kişi o zaman olabilir).
  • logisticsmanager  (09.06.24 10:37:05)
İsteyen istediğini yapsın o ayrı da efemine bir hareket olduğunu düşünürüm.

  • Mirket  (09.06.24 10:57:43)
kollarını cillop gibi yapan bir erkek vurdurur da

  • abelardo  (09.06.24 12:01:56)
Bu soruyu kadın duyuru kullanıcıları cevaplasa daha iyi tabi ama benlik bi iş değil. cillop gibi sıfatını traşlı kol için kullanıyorsan bence kes gitsin. Cillop gibi olursun

  • kel aynak kusu  (09.06.24 12:04:22)
Erkek kıl almamalı kasık ve koltukaltı hariç

  • Cezcez  (09.06.24 12:16:14)
Kollar dahil makine ile alıyorum.

Ama zaten kıllı değilim.
  • gabe h coud  (09.06.24 12:33:58 ~ 23:05:50)
tabi ki imkan varsa aldırmalı.

eskidendi o yok erkek dediğin kıllı olacak muhabbeti.

soğuktan korunurum, yazın da güneş yakmaz dersen bişi diyemem.

ama terleyince koku yapmaya katkıda bulunan, sağa sola dökülüp duran bir yapıyı da elden geliyorsa lazerle aldırmak en iyisi.
  • joooper  (09.06.24 12:37:49 ~ 12:38:43)
Bir kadın olarak, kol kıllarını aldıran erkeklerden bunu fark ettiğim anda buz gibi soğuyorum. Öyle 'erkek dediğin kıllı olur' gibi saçma düsturlara da sahip değilim esasında fakat kol ve bacak kılı aldırmanın şahsen feminen olduğunu düşünüyorum. Zaten erkek birey dağ ayısından hallice değilse kol kılı neden terleyince koku yapsın veya sağa sola dökülsün?

  • moonie  (09.06.24 14:17:54 ~ 14:18:50)
görüldüğü üzere çok bıçak sırtı bir konu :/

  • duyurukullanıcısı  (09.06.24 15:30:44)
Valla kıl var kıl var. Derini kapatacak kadar yoğunsa bence aldırmak değil de seyreltme işlemi yapılabilir. Komple kılsız kol da ne bileyim. Sevgilimin kollarının benim kollarımdan daha kılsız olmasını istemezdim:D

  • Amaranta ursula  (09.06.24 15:35:45)
bence alma. cok acayip fazla kil yoksa alinmis kolu bir kadin olarak begenmiyorum ki normalde kildan nefret ederim.

1-zaten kilsiz kol, mesela seyrek ve acik renkli kil ama koyu tenden dolayi kamufle olmus gibi yani
2-killi kol
3- alinmis kol

kilsiz kadin kolu da kötü bence. deniz anasi gibi olmak hos degil
  • robert bosch  (09.06.24 15:58:50)
Dökülüyorsa ve çoksa alınabilir tras yerine tüy dökücü krem kullanılabilir. Bazı sporcular kılsız ve feminen görünmüyor. Kadın gözüyle tertemiz olabilir diyorum.

  • pembediken  (09.06.24 17:44:45)
bunu sorduguna o sekilde geribildirim almis olman buyuk ihtimal. kollar sikintiliysa al gitsin bence.

  • hot potato  (09.06.24 17:46:11)
Köse olup da kılsız olan veya sarışınlıktan az kıllı olanlar hiç itici gelmezken kıllı olduğu halde kılını alan erkeği aşırı itici ve feminen görüyorum maalesef.

  • yenibirgüzelnick  (09.06.24 19:48:35)
yenibirgüzelnick+1

  • Kahvedesu  (09.06.24 20:02:24)
yazın daha çok problem kışın gömlek kamufle ediyor

  • bir soru sorcam  (09.06.24 22:57:43)
ALMAMALIYIZ.

  • doharkoman  (09.06.24 23:16:04)
kıl var, kıl var.

mesela benim kol ve bacaklarım normal kıllı olmasına rağmen sırtımda, omzumda, üst kolumun arka tarafında fazlasıyla kıl mevcut. hem çok kötü gözüküyor, hem de çok rahatsız ediyor, terletiyor. o yüzden ben omuz, sırt ve üst kolumdaki kılları makine ile alıyorum. göğsümü de dereceli tarak kullanarak kısaltıyorum. ama dirsek altı ve bacaklarımı almıyorum.

kaldı ki ciddi ölçüde yüzüyorum. yani vücudu cillop gibi yapsam yüzerken çok daha rahat edeceğim ama o kadarı bana da biraz ılık geliyor. ben sadece çıkmaması gereken yerden çıkan, olmaması gereken kılları alıyorum. hem konforum için, hem estetik açıdan.

lakin recep ivedik gibi kollar gözükmeyecek derecede kapkara kılla kaplıysanız orangutan gibi gezmektense bir miktar alınabilir.
  • kibritsuyu  (09.06.24 23:53:11)
Kıl erkekte çekici bir şey, kadın gözü ile alınmamalı diyorum.

Kılsızlık=feminen
  • ruhen hastayim ben  (10.06.24 00:12:09)
  • gabe h coud  (13.06.24 21:00:11)