almanya'da bir dil kursuna gitsem çalışma izni alabilir miyim?

?

ben almanya'da dil kursuna gitmiştim bir yaz, o vesileyle aldığım almanya vizesinde "ücretli çalışması yasaktır" gibi bir not düşmüşlerdi özellikle.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (28.09.15 17:49:53)
aslında dadılık ya da köpek gezdirme işi falan bile olur sanırım dimi? ya da bunlar gibi kaçak başka işler. kim ne anlayacak ki? tabi işveren tanıdıksa...

  • kupigometa  (28.09.15 17:52:51)
vermezler kesinlikle, üniversite ögrencilerine bile senede 90günden fazla vermiyorlar.

  • emrahday  (28.09.15 17:53:41)
tanidiktan ya da dönercide falan kacak calisabilirsin bulabilirsen evet, yapiyor insanlar.

  • hophophoba  (28.09.15 17:55:39)
kaçak çalışabiliyorsun ancak anlaşıldığı takdirde sınır dışı.

  • croswell  (28.09.15 18:57:01)
tüm öğrencilerin oturma izninde senede 90 tam 180 yarı zamanlı gün çalışabilir yazar alman oturumlarında son 2 senedir değişmediyse, değiştiğini duymadım.
ki zaten yasal çalıştıracak yer dil kursu öğrencisi almaz üniversite öğrencisini bile ilk senelerde zor alıyorlar -genelde
işveren tanıdık olmasa da gastronomi kaçak çalıştırır ama özellikle erkeksen ve dilin iyi değilse çok az ücret alırsın
kaçak çalıştığı için sınır dışı edilen öğrenci de görmedim, ben öğrenciyken 3 sene çalıştım denetimleri de biliyorum. tüm cafeler barlar öğrenci çalıştırıyor. öğrenciyi 2 ay 2-3 saat çalıştırdığı için başı derde girmiyor daha çok dönerciler ilticacıları tam zamanlı hatta aşırı mesaiyle çalıştırıp kağıtlarını yapmadıklarından maliyeyle sorun yaşıyor.
  • niye ama  (28.09.15 20:51:45)