Haydi bana kitap onerelim!

Selam arkadaslar,

Bana guzel kitaplar onerir misiniz?

- Roman olsun. Kurgu olabilir de olmayabilir de. Kisa hikayelerden de olusabilir.
- Bir fikir vermesi acisindan bir kac aklima gelen sevdigim kitabi siralayayim: Asimov'un Vakif serisi, Douglas Adams'in tum kitaplari, Jack London'nin kitaplari, Stephen King'in Kara Kule serisi, Mark Haddon'nin The Curious Incident of the Dog in the Night-Time, Patrick Süskind'in Koku, Hayvan Ciftligi, 1984, Cesur Yeni Dunya.
- Eglencelik populer kitaplara da acigim. Dan Brown kitaplari iyidir, Hunger Games'in ilk iki kitabinda eglenmistim ucuncuyu sevemedim. Divergent ve Twilight'i begenmedim. Harry Potter'i severim. Olasiliksiz ve Empati iyiydi.

Tesekkur ederim simdiden.

Edit: Cevaplari gorunce aklima geldi sevdigim bir iki kitap, onlari da ekledim.

hayvan ciftligi derim. yuksek ihtimal okumussundur ama olsun.

  • yamuklu sucurta  (05.08.15 21:53:39)
Tarz değiştirip Camus - Yabancı okumanı öneriyorum.

  • sen git ben geliyorum  (05.08.15 21:54:45)
hesse okumadıysan sevebilirsin. bozkırkurdu mesela.

  • shotgunwoman  (05.08.15 21:54:50 ~ 21:55:32)
mülksüzler diyerek artırıyorum

  • littlejack  (05.08.15 21:56:52)
the kingkiller chronicle okumadıysan tavsiye ederim, dönemin popüler kitaplarından, yeni bitirdim ben de. serinin son kitabı 2016'da çıkacak gibi gözüküyor. şimdilik ilk 2si var.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (05.08.15 21:58:48)
ben de mülksüzler diyorum

  • nickimin hakkini veremedim  (05.08.15 22:01:08)
1-Dune serisi
2-Rama serisi
3-Ender'in Oyunu serisi
4-H.P. Lovecraft'ın Bütün Öyküleri (3 cilt)
5-Arthur Clarke'ın Bir uzay efsanesi serisi (bu biraz sıkıcı)
6-John Scalzi: Yaşlı adamın savaşı serisi
7-Ejderha dömeli kız serisi
8-Marslı
9-Philip K Dick: Ubik; Bulabilirsen Alfa Ayı'nın Kabileleri, Mars'ta Zaman Kayması
10-Zaman yolcusunun karısı
11-Metro 2033
12-Leviathan Uyanıyor

Süskind'in diğer kitaplarını da tavsiye ederim. Salinger okuyabilirsin.
Bir de Trevanian var, onun da çok kitabı var.
  • puc  (05.08.15 22:27:47)
satranç stefan zweig

dava kafka.
  • drako  (05.08.15 22:42:48)
stanislaw lem-solaris
ray bradbury-mars yıllıkları, fahrenheit 451
anthony burgess-otomatik portakal
bilim kurgu hikayelerini içeren korkunun bütün sesleri kitabı da çok güzel.
  • vacigok  (05.08.15 22:45:52)