Kahvaltida ne yiyorsunuz?

Merak ettim, aceleyle birseyler mi yiyorsunuz, yoksa en onemli ogun sayip guzelcene yiyor musunuz, yoksa hic mi? En onemlisi de kahvaltida ne yiyorsunuz (ve iciyorsunuz) hı?

(ah o uzun pazar kahvaltilari...)

zeytin, krem/beyaz peynir, tereyagi, belki yogurt, bi tane haslanmis yumurta, varsa yulaf, yoksa corn flakes. sut veya cay.

tabi ki en onemli besin oldugu icin onemsiyorum.
  • osuruklu  (19.09.09 19:06:33)
en kral kahvaltı domates beyaz peynir ve zeytinden oluşan kahvaltıdır. yanına da demli sınırsız çay. ohh mis.

  • greyfurt amca  (19.09.09 19:06:58)
evde, aileyle birlikte olunca daha göz kamaştırıcı bir kahvaltı yapıyorum. içecek nesquik ahah vazgeçemem, yiyecek olarak da her gün bir spesiyal oluyor gibi. omlet olabiliyor; domates, sucuk, yumurta karışımı bir şey olabiliyor; yağda kızartılmış hamur olabiliyor. annemin yaratıcılığının sonuçları olarak bazen tadı çok kötü şeyler de çıkabiliyor gerçi ortaya.

ama senenin diğer 10 ayında yok kahvaltı diye bir öğün hayatımda=) maksimum 1 ay yer alıyor hayatımda. o da sabah dersi ve dersten çıkışta zaman olduğu günler. alıştığım için olabilir ama pek gerekli bir öğün olarak görmüyorum..

boşlukları tamamlayalım: şimdi de aileyle sofraya oturabildiğim yok pek:/ düzenlerimiz baya farklı. bahsettiğim 10 ayın 9'unda da sabah acıkırsam 1 ya da 2 poğaça, yanında da kahve ya da ufak paket meyve sularıyla geçiştiriyorum bu öğünü..
  • dambil  (19.09.09 19:09:43)
eğer çalışıyosam ya da staj yapıyosam poğaça ya da tost yerim, yemem aslında yutarım bildiğin aceleyle
diğer zamanlar kahvaltıyla öğle yemeği aynı öğün olur genelde. omletten lahmacuna kadar herşeyi yiyebilirim o anki ruh durumuma bağlı
pazar ve bayram kahvaltılarındaysa annem sazı eline alır masayı donatır kahvaltılıklarla yanına krep omlet sucuk sosis pancakeden herhangi birini yapar. 2-3 dakika hem anneme hem babama kahvaltıda neden nutella yenilebileceğini anlattıktan (tartıştıktan) sonra yumulurum :)
  • orange coffee  (19.09.09 19:23:01)
hep yalnız kahvaltı ederim hiç öyle büyük aile kahvaltılarımız olmaz.ama eğer işim yoksa ve vatkim varsa, 2 dilim ekmekle beyaz peynir domates birkaç zeytin haftada bir de yumurta yerim yanında kesin çay içerim.
eğer okul veya işe gitmem gerekiyorsa sabah kahvaltı etmem ama yanıma bir tost alırım saat 9,5 10 civarı yine çayla onu yerim.

kahvaltı önemlidir atlamamak lazım.
  • clem  (19.09.09 19:38:46 ~ 23:06:12)
yıllardır bikaç istisna dışında yemedim.

  • velvet revolution  (19.09.09 19:42:36)
mümkün oldukça hafif şeyler ve sıcacık bir çay

  • fbu95  (19.09.09 19:50:17)
pita ekmeğinin arasına fesleğenli mozarella peyniri ve terayağı karışımı, domates, füme salam, yaban mersini reçeli ha bir de espresso.

  • weeping guitar  (19.09.09 19:51:59)
nesfit:(

  • asıl cap ou pas cap benim ama şifremi unuttum  (19.09.09 19:54:12)
iki dilim beyaz ekmek üstüne bal kaymak ve çilekli süt

(kilolu falan değilim)
  • jeanne hebuterne  (19.09.09 20:06:25)
Zaman zaman çorba.

  • wampex  (19.09.09 20:06:37)
en fazla bi tost meyve suyuyla. ama genelde direkt öğle yemeği.

  • arpacik kumrusu  (19.09.09 20:07:31)
günün en verimli zamanını bişeyler yemekle harcıyamam.

  • yirtik fani  (19.09.09 20:24:10)
Hep yalnız kahvaltı eden bir insan olarak kahvaltıda çay vazgeçilmezimdir. İşe gideceğim günler sabah yüzümü yıkamadan ketıla su koyarım. Yanında kızarmış ekmek, beyaz peynir, zeytin... Canım tatlı çekiyorsa da nutella, yoksa çikolata :) Bazen akşamları da bunları yiyebiliyorum. Memnunum halimden.

Geç uyandığım zaman da çayı şirkette mutlaka içerim. Bisküvi, kek gibi bi şeyler atıştırırım ya da bi şey yemem öğle yemeğini beklerim. Ama asla poğaça veya açma tarzı şeyler yemem.
  • supergirl  (19.09.09 20:25:34)
çavdar ekmeğiyle beyaz peynirli, veya (üşenmezsem) beyaz peynir+kaşarlı, ya da sadece kaşarlı tost. yanına bi fincan çay.

  • kurremkarmerruk  (19.09.09 20:28:31)
salam sosis reçel kızarmış ekmek çay domates peynir. tereyağı kesinlikle kullanmıyorum kahvaltıda. cheedar peynir vs vs

  • buffy de vampir sayilir  (19.09.09 21:18:22 ~ 21:19:37)
yukarda arkadaşların yazdığı seyleri yemediğim kesin.sabahları midemle aramız limoni oluyo,oğlene kadar bekleyip(öğlene kadar meyve atıştırıyorum)yemek yiyorum direk.bir de çoğu zaman öğlende kalktığım için kahvaltı faslını es geçiyorum

  • tueio  (19.09.09 21:27:30)
ben hergün en az 1 saatlik bir kahvaltıyla başlıyorum güne. her kahvaltıda mutlaka bir çeşit omlet ya da menemen oluyor. arada bir jambon ya da kavurma yiyorum yumurta yerine, kızarmış ekmek arası kavurma nefistir. bazen de zeytinyağı ve siyah susamlı tulum loru (bunu da tavsiye ederim nefistir, tavada pişirilip de yenilebilir, çiğ olarak da) canım çektiğinde küçük kare ekmekleri tereyağı ile kaşarlı tost yapıyorum. bu sıcak tercihinin yanında mutlaka közlenmiş kırmızı biber (toplu alıp mangalda közleyip stokluyorum bunu da. biber yoksa tukaşınki de iyidir), domates, zaman zaman taze ince acı biber ve jalapeno oluyor. jalapeno'yu artık kavanozda değil 5 kiloluk market tipi ambalajda alıyorum zaten, onsuz olmuyor. finali de nutella ve çay ile yapıyorum.

zaten gazete okuma ve sigara kısımlarını da ekleyince 1 saati kafadan geçiyor.

büdüt: "günün en verimli zamanını bişeyler yemekle harcıyamam." diye bir laf geçmiş. kahvaltı iyi yapılmazsa gün boyu acıkıp duruyor bünye, ne yese tatmin olmuyor. kahvaltıyı iyi yapmak o yüzden önemli. kahvaltı sıkı olursa tüm gün bir şey yemesen de vücut güçsüz düşmez, verim artar. arkadaşın olaya bakış açısı yanlış.
  • blackdog  (19.09.09 21:58:26 ~ 22:02:45)
oglene kadar acikmiyorum niyeyse. insanlarin uyandiktan sonra nasil yemek yediklerini de anlayamiyorum. ola ki yersem de normalde 12:30 civari yedigim ogle yemegi saat 15'e kayiyor. pazar gunu yayilmaca kahvalti fasli oluyor evde, o da oglene dogru. pazar gunleri de klasik anadolu kahvaltisi.
peynir tabagi, zeytin, sucuk, bazen yumurta, findik ezmesi, zeytinyagli naneli domates, salatalik, ceviz receli(yenigun marka).
salam, sosis olmaz asla.
  • pyro clustic flow  (19.09.09 22:27:45 ~ 22:28:22)
kahvaltı yapmadan evden çıktığım senede en fazla 3-5 kere olur. derse falan gitmek gerekirse iki dilim tost, çay ve vazgeçilmezlerim beyaz peynir-reçel. acelem yoksa haşlanmış veya sucuklu yumurta, peynir, en az iki çeşit reçel ve nutella. ve elbette güzelce demlenmiş çay.

  • bira sisesi kapagi  (19.09.09 23:33:34)
Yurtdışında -italya'da- yaşıyorum. Sabahları ofisimizin arka tarafındaki bar'dan yeni çıkmış 2 kruvasan (genellikle biri çikolatalı, biri orman meyveli oluyor.) alıyorum, yanında da espresso. Hem lezzetli oluyor, hem ayılmamı sağlıyor.

  • gioberg  (20.09.09 00:08:52)
bir fincan çay, bir dilim ekmege sürülen nutella :))

  • tragamin  (20.09.09 00:50:03)
5 yumurtalı omlet 120 gr beyaz peynir 2 dilim çavdarlı ekmek ılık çay ve domates

  • Mccknightt  (20.09.09 03:56:04)