şef bıçağı önerisi

mutfakfa tırı vırı bıçak kullanmaktan gına geldi. nispeten daha profesyonel bir iki bıçak arayışım var. kullandığınız önerebileceğiniz f/p bıçakları önerseniz ne güzel olmaz mı

ikea dan almıştım baya güzel, tabi en fazla soğan, biber falan doğruyorum ben.
edit: aha bendeki bu, 30 teleye almıştım. www.ikea.com.tr

  • paulie walnuts  (22.07.15 11:51:52 ~ 11:52:53)
  • bryan fury  (22.07.15 11:55:27)
tchibo'da görmüştüm birkaç çeşit alman markası bıçaklar ama kullanmadığım için bişey diyemiyorum. ama soru faydalıymış, süresiz dursun burda, biz de faydalanalım.
bi de keşke modellerin fiyatlarını da yazsanız..

  • reso aga  (22.07.15 12:00:17)
@paulie walnots bende de ikeadan alınan bir ton bıçak var ama onlar ciddi çöp. daha kaliteli bir şey arıyorum aslına bakarsan.
öküzlemesine tarifle, ekstra güç sarfetmeden sadece bıçağin ağırlığıyla çat çat sebze et vs kesebileceğim bir bıçak.

  • tai  (22.07.15 12:01:39)
illaki vardır daha iyisi ama 50 tl altı zor gibi. bu GYNNSAM'lar güzel ama diğerleri dediğin gibi çöp. bu hatta fazla ağır geliyor bana, öyle diyim. yinede 40 lira çok, indirim falan olursa 30 alınır ama.

  • paulie walnuts  (22.07.15 12:12:46)
aslına bakarsan 100 150 tl ayırdım bu işe

  • tai  (22.07.15 12:16:19)
ek; tchibo dakiler kitchen marka genelde kendi markası.

tai; o cesit bıcakla avrupa usulu oluyor, onlarda da solingen menseli olanları meshur.

www.williams-sonoma.com surdan bakablirsin.
  • bryan fury  (22.07.15 12:17:50 ~ 12:33:53)
www.surbisapazarlama.com

parmaklara dikkat et buradan alırsan.
  • teritori  (22.07.15 12:20:51)
Bütçe o kadar varsa dirket sürbisa al geç hocam. Yerli malı yurdun malı. :)

www.surbisapazarlama.com
  • kint  (22.07.15 12:30:35)
Sürbısa alabilirsin. Aynı ürün yabancı bir marka olsa 2-3 katına satılırdı.

Tahtakaledeki bıçakçılarda bulabilirsin. Bileme işini de daha sonra ustasına yaptırırsan uzun yıllar kullanılır.
  • nightwalkerg  (22.07.15 12:49:56)
surbisa +1
yerli mali olmasindan ziyade, cok da kaliteli. benim setim var. karadenize her gittigimde mutlaka ugrar, bi tane daha hatirliyorum.

  • halanne  (22.07.15 13:11:58)
Yerli olunca bir nebze önyargı var. Ama bende surbisa öneriyorum.

  • post muallim  (22.07.15 14:05:56)