steam leveli ve drop alakası

"steam level" ve "drop rate" bazı yerlerde her 10 levelde bir %20 artıştan bahsetmişler. fakat item drop mu yoksa trading card drop mu? tam olarak neyden bahsediyor? steam levelini arttırmak ne gibi faydalar sağlar? +5 arkadaş ekleme hakkı gibi şeylerden de bahsedilmiş fakat arkadaş eklerken hiçbir zaman yeriniz yok gibi bir uyarı almadım, nedir tam olayı?

kafamda deli sorular, steam kullanıcıları yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler şimdiden.

ben drop rate olarak biliyorum ama... yanlışta olmasın.

  • Tears of Devil  (31.05.15 16:52:56)
booster pack drop.

her 10 levelde booster pack artışı yükseliyor. %100 olduğunda iki kat fazla şansın oluyor. booster pack de içinden 3 tane rasgele kart çıkan bir oyun kart paketidir. hangi oyundan düşüp düşmeyeceğini önceden kestiremiyorsun; oyuna sahip olman ve daha öncesinden tüm kartları düşürmüş olman lazım düşme şansına sahip olman için.
  • yollarbenibekler  (31.05.15 16:53:40 ~ 16:53:57)