bit-hdtv de upload sorunum var. bir el atıverin sevabına!

ben bu torrent işlerinden pek anlamıyorum. bu sebeple cevaplarınız anneye anlatır şekilde olursa çok sevinirim.

ben bit-hdtv üyesiyim ve buradan bişeyler indirdim. upload um yeteri kadar olmadı ve haliyle ratiom düşük hale geldi. şu anda beni peasant seviyesine düşürdüklerini ve 12 gün sonra atacaklarını söyleyen bir mesaj aldım.

1- ratio yu legal şekilde arttırmak istiyorum. bunun için hedefim başka sitelerden hd filmler indirip bunları bit-hdtv ye upload etmek ama nasıl yapıldığı hakkında zerre kadar fikrim yok. bunu bana tane tane anlatabilen birisi olursa çok sevinirim. bağlantı hızım 10 mbps.
2- şu an sanırım indirildiğim seviye(peasant) nedeniyle download yapamıyorum. bu ratio kaça gelirse durumum düzelir? bununla ilgili herhangi bir bilgi verilmemiş mesajda.
3- bit-hdtv den daha evvel indridiğim filmler var ancak bunları notebooktan harici disk e kaydettiğim için utorrent te hata veriyordu. ben de u torrent te "kaldır ve veriyi sil" seçeneğini seçtim. şimdi harici diskimde bulunan bu filmleri tekrar upload a nasıl açarım?

edit: şu an ratiom 0.116

ne yazık ki ingilizce bilmiyorum. türkçe olarak anlatan bir kaynak da bulamadım. çoğu yerde yeni torrent upload etmeyi anlatıyor ama benim istediğim farklı bişey.

yok mu şu işi bir bilen?
  • hevipeyra  (05.09.09 17:00:06)