Sabah nasil kalkiyorsunuz?

Yani;
1. Alarm kullaniyor musunuz?
2. Kullaniyorsaniz saat kaca kuruyorsunuz?
3. Alarmsiz kalkabiliyor musunuz?
4. Kac saat uyuyorsunuz (genelde)?
5. Uykunuzu alabiliyor musunuz?
6. Sabah mahmuru mu oluyorsunuz hep? Yani dinç ve zinde bir sekilde kalkabiliyor musunuz? Hatta kalkar kalkmaz kosmaya gidebilecek kadar?
7. Bunu basarabiliyorsaniz sirriniz nedir?
8. Baska?

gunaydin!?

1. alarm kullanıyorum.
2. 7.30 ve uyanamadığım için 8.00
3. cumartesi pazar 11.00 civarında
4. 5-6 civarı
5. hayııır.
6. iki kova kahve içene kadar gözlerim kapalı sürükleniyorum.
7. başaramıyor olmanın sırrı da genetik. geçen gün gazetelerden birinde vardı. insanların günlük toplam uyku ihtiyacından uykunun başlangıç ve bitiş saatlerine kadar kontrol eden farklı genleri ayırmışlar. artık müsterihim. benim kabahatim yok. hep annemin suçu.
  • synick  (04.09.09 20:28:22)
1. Telefon alarmı
2. 6.30-6.45 civarına
3. Alışınca bazen kendim de uyanıyorum
4. 23.00 sularında yatarım en geç
5. Tatil dönüşü sıkıntı olacak ama 2 haftaya fln bünye alışır, alırım uykumu herhal
6. Dinç uyanabildiğimi söyleyebilirim
7. Gece 2-3-4 gibi uyuyup sabahın köründe dinlenmiş olarak kalkmak mümkün değil tabi. Erken yatmak lazım. Uyumadan önce biraz süt içmeyi tavsiye ederim. Hakikaten iyi oluyor.
8. Son olarak da aç karnına uyuyunca sabah daha zor kalktığımı fark ettim. Uyumadan en erken 5-6 saat önce yemek yemişsem, gece yatmadan biraz yemek veya bisküvi vs. tüketince sabah daha rahat kalkıyorum.
  • Lethe  (04.09.09 20:29:47 ~ 20:32:32)
1-Alarm kullanıyorum ama genellikle alarmdan önce kalkıp alarmı kapatıyorum
2-İşe erken gideceksem 06:50, geç gideceksem 07:30
3-Evet
4-Gününe göre değişiyor. Bir gün önce çok yorulmuşsam ertesi gün işim erken biterse eve erken dönüp 22:00 gibi uyuyorum ama genellikle 23:30-00:00 gibi uyuyorum
5-Haftaiçi işler çok yoğunsa uykumu alamıyorum. Bu nedenle artık uykular haftasonuna kalıyor ve ctesi-pazar geç uyanıyorum
6-%90 dinç uyanıyorum
7-Sanırım alışkanlık. Eğitim hayatım zorlu geçti ve bazen 2-3 gün sadece 6-7 saat uyuduğum günler oldu. Eskiden kalma bir şekilde devam ediyor.
8-Başka yok :)
  • plastik turambar  (04.09.09 20:32:11)
1) Bazen çift telefonda ikişer alarm kuruyorum
2) işte saat 8:30 da olmam lazım, yol arabayla 20dk. Ben saat 7:00'a kurup her 9dk da bir "ertele" diyerek 7:50 de anca uyanıyorum.
3) Alarm kurmazsam kalkamam. saat 9'a kadar deliksiz, 12 ye kadar delikli uyurum.
4) 01:30 da yattığımı düşünürsek maksimum 6-7 saat uyuyorum evde. iş yerinde de fırsat bulursam 2 saat uyuyorum.
5) 6/24 uykusuz geziyorum, yastık gösterseler uyuyacak pozisyondayım. pazar günleri danalar gibi uyuyorum akşama kadar.
6) Terminalden sevgili vs almaya gitmeyeceksem dinç kalktığımı hatırlamıyorum.
7) Vitamin desteği alıp, sigara, alkolden uzak duranların başarabildiğini duydum. Bir de işe saat 1 de gelen patronlar dinç kalkıyormuş.
8) yeter yahu lotodan para çıksa 1 ay yataktan kalkmayacağım.
  • kimlanbu  (04.09.09 20:42:29)
1-hayır
2-
3-evet
4-8
5-evet
6-dinç sayılır
7-aynı saatte uyuyup uyanmak (mesela benim saatim fixtir gece 4 öğlen 1 hergünüm böyle)
8.o kadar

saol.
  • buffy de vampir sayilir  (04.09.09 21:01:23)
1. kullanıyorum ama bi işe yaramıyor uyku sersemliğiyle alarmı kapatıp tekrar uyuyorum geç kalıyorum (evet her gün)
2. eğer 12den önce kalkmam gerekiyorsa mutlaka kuruyorum artık işim kaçtaysa ona göre
3. erken kalkacaksam asla
4. çalıştığım ya da staj zamanı ortalama 4-5 saat. eğer boşsam 9 saat falan
5. hayır
6. evet. hayır. hayır.
7. başaramıyorum
8. beni bırak, hep uyurum ben
  • orange coffee  (04.09.09 21:11:06)
1-) evet ama çok bir faydasını görmedim desem yeridir.
2-) 7:00
3-) nadiren, ama çok zor
4-) 6-8 saat arası değişken bir süre, ortalama 7 saat diyelim
5-) evet.5-6 saatten fazla uyuduğum sürece sorun olmuyor
6-) duşa kadar uyku mahmuru,kahvaltıda sersem, sonrasında kartal gibi babam afedersin
7-) uyku düzenimi olağansütü bir durum olmazsa bozmama ve borçluyum bi de kitap okuyarak uyumanın faydası var diye birşeyler duymuştum, yamulmuyorsam.ara sıra annemin tek bir "sihirli dokunuşla" uyandırmasını da eklemek lazım
8-) yatağa yatıp kitap okumaya erken başlayın bırakın gözler yorulup erkenden kapansın.bayık kitaplar okumayın roman gibi sürükleyici birşeyler olsun.erken yattığınız için sabah ister istemez erken uyanacaksınız
  • fletch  (04.09.09 21:30:09)
1. evet, telefon.
2. 7:30
3. işi seviyorsam evet, sevmiyorsam hayır. seviyorsam çoğu zaman alarm çalmadan bir iki dakika önce uyanıyorum.
4. 6-7
5. evet
6. işi seviyorsam zıpkın gibi, sevmiyorsam 2,5 saat sersemlik.
7. işi sevmek.
8. sevdiğin işi yap.

morning yourself.

iş yerine okul, yaşam.. vs. gelebilir.
  • serseri marti  (04.09.09 21:35:21)
1. hayir
3. evet (12-1 gibi yatip 7-7.15 gibi uyaniyorum)
4. 6-7
5. hem de her gun
6. 3 dakika icinde normal yasantima donerim. kendimi yataktan yuvarlanarak atip 3x8 sinav cektigim zamanlar da oluyor.
7. her gun hemen hemen ayni saatlerde yatip kalkiyorum. yemekleri de asagi yukari ayni saatlerde yiyorum. duzenli bi hayatim var yani. 20 kisinin yaptigi sekizi ben yaparim :)
8. uyanir uyanmaz yataktan kalkarim. bi 10 saniye soyle bi bakinirim etrafa, kacar gibi kalkarim yataktan.
  • osuruklu  (04.09.09 22:13:02)
1) Alarm kullanıyorum.
2) 06:54
3) Evet.
4) 4-5
5) Almak zorundayım.
6 ve 7) Öncelikle; ben bir kahvekolikim. O kurtarıyor. Uyanır uyanmaz evden çıkıyorum, sabah 10 dakika metrobüse yürüdüğümden bu zaman diliminde uyanıyorum. Geç kalırsam koşuyorum, sayılır mı? Ve o gün benim için önemli bir günse, kaç saat uyuduğum hiç önemli değil, dinç kalkarım. Motivasyon lazım demek ki. Motivasyon bulun kendinize.
8) Sevgiler saygılar.
  • sıkay  (04.09.09 22:47:02)
1.Ceptelefonu alarmı
2.07:15
3.Bazen
4.5 saat ("-+" 1 saat)
5.Genelde evet
6.Bünyenin alışmasıyla alakalı bundan 3 sene önce günde 2 saat bile yetiyordu.(Yaşlandık)
7.Düzenli hayat.
8.Nası yani ?

İyi geceler ¿
  • sozluknickmiverulan  (04.09.09 22:49:22)
off, ne zor konuya değinmişsin.

ben iki kişilik cevap vereceğim: kendi adıma ve godless commie adına.

1. Her ikimizin de baş ucunda cep telefonları var, ayrıca, sabah acil birşey varsa, aileleri kuruyoruz geceden, telefon açmak üzere, ayrıca, evdeki iki köpek sabah 07.00-09.00 arasına kurulu hep (biri dışarı çıkmak için uluyor, diğeri balkona çıkmak için kapıyı tekmeliyor)

2. Kalkacağımız saatten yarım ila 45 dakika öncesine. 5'er veya 10'ar dakika snooze ile.

3. Asla kalkamıyoruz. Alarmlı bile kalkamıyoruz.

4. Ortalama 9-10 saat uyuyoruz.

5. 9-10 saatten az uyumuşsam, hayır.

6. Ben, kalktıktan 2 (iki) dakika sonra tercümeye oturabilecek kadar çabuk ayılıyorum. Godless commiee, 2 büyük çaydan sonra ancak açılıyor.

7. Başaramıyoruz ki :)

8. 78 saati geçersem uykusuz, halisünasyon başlıyor.
  • cedilla  (04.09.09 22:49:39)
1. Alarm kullaniyor musunuz?
2. Kullaniyorsaniz saat kaca kuruyorsunuz?
3. Alarmsiz kalkabiliyor musunuz?
4. Kac saat uyuyorsunuz (genelde)?
5. Uykunuzu alabiliyor musunuz?
6. Sabah mahmuru mu oluyorsunuz hep? Yani dinç ve zinde bir sekilde kalkabiliyor musunuz? Hatta kalkar kalkmaz kosmaya gidebilecek kadar?
7. Bunu basarabiliyorsaniz sirriniz nedir?
8. Baska?

1.Evet
2. 6.20, 3 kere de Snooze yapiyorum 6.40 gibi kalkiyorum
3. Hayir
4.hafta ici 6-8 saat arasi, haftasonu 10-12 saat
5. Hayir, ama uykumu almaktan cok ise gitmek zorunda olmamla ilgili bir sorun bu sanirim
6. 20 dakka icinde araba kullanabilecek hale gelebiliyorum
7. düzenli yasam + spor yararli olabilir bence
  • mamu  (05.09.09 02:25:43)
1. Evet.
2. Kimi zaman 08:00, kimi zaman 09:30, bazan 12:00.
3. Huzursuzsam veya ertesi gün zamana bağlı, stresli bir işim varsa yahut bazan sebepsiz.
4. 7-8 saatten aşağısı zor kurtarıyor (genelde tabii, 3 saat de yetebilir, 10 saat de yetmeyebilir).
5. Duruma göre (ama çoğu zaman dinlenmiş hissetmiyorum).
6. Evet. Zinde olduğum ender. Mümkünse koşmayayım.
7. Başaramıyorum, ama eğer başarmışsam iyi bir dönemimdeyim demektir.
8. Baldan tatlı, baltadan ağır...
  • uyuklayankedi  (05.09.09 06:16:50)
1- Evet, cep telefonu alarmı.
3- Şartlarsam geceden kendimi evet.
4- 6-7
5- Evet
6- Genelde dinç kalkıyorum.
7- Tatil matil demeden 6 ya da 7 saat uyumak ve bünyeyi alıştırmak. Kaçta yatarsam yatayım tatillerde, alarmı 6 saat sonraya kurup uyanıyorum mutlaka.
8- Kilo problemi yoksa, sabahları balık yağı hapı yutmak dinçliğe katkı sağlıyor bende. Ha bir de, sabah 10 dakika daha uyuyayım dur dersem, bütün günüm bok gibi geçiyor, sersem oluyorum.
  • lex  (05.09.09 10:05:03)