poster alt yazısını çevirebilir misiniz?

Merhaba, bir okulun grafik bölümüne asılacak eklediğim posterde yer alan 16 sanat akımının altında yazan ingilizce metinleri çevirmeye yardımcı olabilir misiniz?
Resimdeki akımı anlatan birşeyler yazıyor ama en anlaşılır haliyle ne diyor?
Yorulan zihniniz dert görmesin.

Posterin daha okunur hali: www.marilungo.com

realism - sinek öldüren
impressionism - (fr.) baharda bir pazar sabahı, Saint Marie-Sur-La-Seine(bu seine nehri üstüne kurulmuş bir köprü anlamına geliyor) Garında sinek öldüren
fauvism - genç sineği öldürür
art nouveau - neşeli küçük sinek ve büyüleyici çiçekler
expre - ben ve benim sineğim
cub - bir adam ve elindeki sinekliğin portresi
futu - avlanan sineğin dinamizmi
abs art - avlanan sinek üzerine çalışma
dada - ????(dadaist tristan tzara'ya gönderme yapıyor olabilir ama bilemedim)
supre - kırmızı sinek, küçük adama sinsice yaklaşır
meta - Huzur bozan sinek
surrea - sinek ve ateş almış bir masalı manzarası
action - parlak siyah ve sinek
pop art - okay
mini - adam ve sinek
concept - sineklik, sinek, kol, adam, masa, yer, ayakkabılar.
  • protector  (20.04.15 14:18:39)