dövme ve islamiyet

kimi diyo dövme yaparsan abdest alamasssın falan öbürü dio yok ya alakasi yok
kimin dedigi dogru a.q ya?kaynak verirseniz cok şokobella olur.

dövme yaptırırsam ömür boyu cenabet kalırım gibi en ufak bir endişen varsa zaten yaptırma. kimin ne dediği değil senin ne düşündüğün, hissettiğin önemli olan. dövme yaptırırsan ömür boyu cenabet kalırsın diyen yobazlar, dövmenin derinin o bölümünü kapladığını ve bu yüzden de alınan abdestin geçerli olmadığını söylerler. ama dövme derinin üstüne değil altına yapılır/işlenir.

  • irenicus  (31.08.09 17:23:09)
dövme derinin altına yapıldığı için abdestle bir alakası yok. derinin üstü ıslanıyor yani kaynak bulmakla uğraşamicam ama eminim=)

  • escritor  (31.08.09 17:24:00)
tinyurl.com

Not: onlar yaptırınca süs bizler yapınca özeti hay allahım ya
  • ilkdefa  (31.08.09 17:29:48)
alo fetva hattını arayıp sorsanız

  • marcelorios  (31.08.09 17:31:13)
star tv de nihat hatipoğlu demişti ki, dövme yaptırmak haramdır ama yaptırırsanız aldığınız abdest kabul olur.

  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (31.08.09 18:08:48)
dun de sorulmustu bu. kisaca dine gore haram olmasinin nedeni, abdest alamamak degil vucutta kalici degisiklik yapmak.

(git: 92761)
  • ermanen  (31.08.09 18:19:41 ~ 18:20:15)
yaptır sonra tövbe edersin.

  • wampex  (31.08.09 21:13:09)
dovmenın bulundugu yerden su cıkısı oluyorsa giriside oluyordur ayrıca diyanetin yayınladıgı 21.yy hurafeleri adında bir kitap var onun ıcındede dovme diye bir baslık vardı gerisini siz dusunun artık...:P

not:Benim onerim askerden sonra yaptırmanız kanısında.
  • charliee  (31.08.09 21:37:51)
@ charliee: hurefe derken boş inanc yaptir gitsin mi diosn
ikincisi askerde ne gibi problem cikar

not:öle herkesin aman aman gorebilecegi bir yere yaptırmayi düsünmüyorum gizli sakli bi yerlerde olsun diorm.
  • all girls dream  (31.08.09 22:50:21)
abdest alırken derinizin altını yıkamazsınız ve dövme derinin birkaç milim altına yapılır.
bu bağlamda kına yakınca abdest kabul olur mu diye sormalıydınız, daha ilginç bir soru aslen.
herneyse.. içinizde şüphe varsa yaptırmayın dövmeyi, ilerde kesin pişman olursunuz çünkü.
ayrıca vücudunuza bir takım şekiller çizdirmeniz vücudunuzun doğal güzellik ve bütünlüğünü bozacağından sakıncalı olabilir dinen, bi de bu tarafından bakmak lazım.
  • aithra  (01.09.09 13:28:22)