ASKERLIK başım dertte

arkadaşlar,

2012 ocak ayında bir üniversitede yüksek lisansa başlamıştım ve tecilim 2015'e kadar yapılmıştı.

2012 eylül döneminde başka bir üniverstenin yüksek lisansına başladım. burda devam ediyorum eğitime.

ilk girdiğim yüksek lisansa ait tecilim bitti ve şu an bakaya durumundayım. sonraddan öğrencisi olduğum üniversite diğer okulla ilişiğini kesersen tecil ederiz dediler.

savunma bakanlığından yazı gelmiş bugün. bakaya olduğumu bildiren resmi bir yazı. öğrenciyseniz şöyleysenin böyleyseniz belgesiyle askerlik şubesine gidiniz diyor.

bende yine de bir şüphe var yine de. gerçekten ikinci okul beni tecil eder mi? en azından 3-4 ay daha kotarır mı?

dilekçe yaz. resmi cevap al.

  • she was my baby  (13.04.15 16:11:29)
dilekçeyi nereye yazayım? askerlik şubesine mi?

  • roy keane ve giggs reyiz  (13.04.15 16:25:51)
size nereden yazı geldiyse oraya yazın.

  • teknikekip  (13.04.15 16:33:06)
yok ikinci üniversitene yaz, durum bu, sizden dolayı tecil edemiyorum mu falan filan. resmi cevapta önceki üni'den ilişiğini kesmen lazım. öyle yaparız derlerse elinde belge olur işte.

  • she was my baby  (13.04.15 16:33:26)
üniversitelere dilekçe yazmana gerek yok. öğrenci belgeni alıp askerlik şubesine gidiyorsun. ben öğrenciyim diyorsun. tecilini yapıyorlar.

edit: yani animalman +1
  • m murphy  (13.04.15 16:53:14 ~ 16:53:47)
ilk adımda öğrenci belgesi almak şart tabi ama ben daha garanti olsun diye son girdiğim okulun tecil etmesini istiyorum.

ordu da mı tecil ediyor?
  • roy keane ve giggs reyiz  (13.04.15 17:14:05)
tecil eden yer askerlik zaten. üniversite aracı oluyor sadece. sen aracıyı ortadan çıkartıp işini garantiye almış olacaksın direkt askerlik şubesine giderek.

  • m murphy  (13.04.15 17:17:49)
askerlik şubesi tecil edecek, peki ne zamana kadar? deadline verecek mi bana?

bu arada konuyla alakalı olarak boy-kilo oranım da askere gidecek durumda değil ama bazı durumlarda yine de alıkoyuyorlarmış diye duydum. sonra çürük raporu verip gönderiyorlar ama benim (hepimizin öyledir elbet) kaybedecek günüm yok.

bu arada cevaplayan ilgilenen herkese teşekkür ederim.
  • roy keane ve giggs reyiz  (13.04.15 17:22:39)