pilates seven dostlar

evdeki matın üstünde pilates yaparken özellikle table pozisyonunda kuyruk sokumum çok acıyor.
matın kalınlığı ölçmedim ama göz kararı 1,5 cm kadar, daha kalın mı alayım?
kaç cm olmalı?

destek için havlunu koyabilirsin öyle zamanlarda ama evde tek başına yapıyorsan beki de başka bir şeyi yanlış yapıyorsun

  • fasulyek  (09.04.15 21:39:47)
Tecrübelerime göre kalçanızı iyice sıkmanız gerekiyor böylece kasların üzerinde hareket ediyor olacaksınız. Yoksa hem hareketi doğru yapamıyorsunuz hem de acı çekiyorsunuz.

  • cileklikusmuk  (09.04.15 21:46:42)
konunun uzmani degilim sadece amator bir uygulayici olarak bildigim soyle, eger dogru hareketi anladiysam, bel boslugunuzun kapanmasi gerekiyor, yani bunu ayarlamak icin birkac yontem var, bir tanesi su; yerde sirtustu yatarken dizleri gogsunuze cekiyorsunuz, sirtiniz disbukey hale gelmis oluyor, iyice disbukeylestirmek icin dizlerinizi kollarinizla gogsunuze bastirirken iki yana dogru sallaniyorsunuz, bunu yaparken zaten tam belinizin yere iyice temasini hissediyorsunuz, bu temasi bozmadan geri duzeltmeden bacaklarinizi yere dogru indiriyorsunuz.
ebru salli kalca kemigini dondurmek gibi tek bir hamle ile bunu yapiyor.
benim eski pilates hocam gobek deligini sirtindan yere yapistirdigini hayal et derdi.
ben en cok ilkinde basarili oluyorum :)
pilatesi dogru yapinca bel agrisi yaratmamasi aksine gecirmesi lazim, bunu da unutmayin, o yuzden korkmayin.
  • mavicorap  (09.04.15 22:10:49)