Amerika'da dil okulu okumak veya MBA yapmak isteyenler için

Sorularınızı yanıtlıyorum. Herhangi bir beklentim yok. 1 saat kadar boş vaktim var değerlendireyim dedim.

fulbright hakkında bilgin var mı acaba?

  • brkwashere  (07.04.15 20:33:28)
malesef yok.

  • exordinary  (07.04.15 20:37:59)
real estate mba konusunda bilginiz var mı ?

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (07.04.15 20:45:38)
tamamıyla burslu bir şekilde mba yapmak için temel şartlar neler? ortalama/bölüm önemli mi?

  • jihat  (07.04.15 20:58:53)
real estate mba konusunda bilgim yok.

tam burs alım şartları çok zor ama imkansız değil. Amerika'da yüksek lisans konusunda en önem verdikleri husus niyet mektubu. Niyet mektubunuz iyiyse, ortalama ve bölümün pek önemi kalmıyor.
  • exordinary  (07.04.15 21:29:39)
6 aylık dil okulu ve yaşam masrafları (standart) ortalama ne kadar tutar ?

  • ahmetmehmetsenmisinahmet  (08.04.15 01:11:25)
Ben yazayim, Real Estate MBA bence cok super bir alan. Google'a yazinca cikiyor real estate konsantrasyonlu MBA'ler. Burada onemli nokta bence buyuk metropollere yakin yerlerde yapmak daha cok development firmasiyla dirsek degidirmek, planlamacilarla tanismak, endustri tozu yutmak vs vs noktasinda daha iyi olur.

  • hot potato  (08.04.15 01:34:38)
Bu arada tamami burslu MBA'den kasit hem MBA yapatim hem harc odemeyeyim ustune para versinler ise oyle bir sey yok. Zaten olayin mantigina aykiri.

  • hot potato  (08.04.15 01:35:48)
aylık $1000 ile $1500 doları gözden çıkarmanız lazım. Dil okulu için aylık $1000, MBA için eğer ucuz bir okulda yapıyorsanız aylık $1500

  • exordinary  (08.04.15 03:53:52)