Geleceğe Dair Düşünceleriniz

Her yeni jenerasyonun daha zeki olduğuna inanıyor musunuz? Dünyada ileride savaşların azalacağına, daha refah dolu bir hayat olacağına inancınız var mı? Olursa bu sizce neden dolayı olacak?

gelen nesil daha aptal değil ama daha pratik yaşamaya alıştığı için çoğu kişinin beyni köreliyor bence, bir newton bir tesla bir einstain bir Atatürk çıkması günümüzde daha zor

hayat daha kötü olacak.
  • basond  (06.04.15 21:24:01)
doğanın kanunlarına göre her yeni jenerasyon daha zeki olmak zorunda. yoksa insan soyu yok olur. algıladığımız, bilebildiğimiz tarih bilgisine göre siz haklısınız belki. ancak ben doğa kurallarına göre tam tersinin olageldiğini düşünüyorum.

  • akks  (06.04.15 21:49:09)
Gelecek jenerasyonun daha zeki olacagi savaslarin azalacagi anlamina gelmiyor. Savaslarin hicbir zaman azalmayacagina inaniyorum, zeka seviyemizde bir degisiklik olsun ya da olmasin. Savaslarin olmamasi icin herhangi bir neden yok. Hic savasin olmayacagi bir dunya cok utopik geliyor bana. 7 milyar insan var, bunun 6 milyar 999 milyonu rasyonel dusunen, akilli, ilimli ve asla savasi secenek gormeyen insanlar olsun. Geriye kalan 1 miyondaki hirs, ihtiras gibi zaaflar Dunya'ya savasin yayilmasina neden olacaktir. Oran ne olursa olsun, ister 1/7000 ister 1/1,000,000 olsun, hirsin, ihtirasin, daha fazlasina elde etme arzusunu oldugu bir yerlerde mutlaka savas cikacak ve mutlaka baska yerlere sicrayacaktir, boyle dusunuyorum.

  • delifaruk  (06.04.15 23:05:21)
www.idefix.com

öngörüler üzerine kitaplar
  • freebird5406_2  (07.04.15 00:24:55)