Samsung GalaxyS5 Tamiri Hakkında

merhaba ,
haftasonu telefonumu kırdım , ekran darmadağın , telefona elektrik gelmiyor sarj dolu olmasına rağmen ışıklar dahi yanmıyor. Muhtemelen boardda da bir sıkıntı var. Dün yazıcıoğlu çevresinde ki elektronikçileri dolaştım , teknik servisler 700-800 lira gibi fiyatlar verdi. Ebay ' de 150 usd civarı yani fark büyük.
Ben telefonumu trcell'den kampanya ile almıştım yurt içi cihaz. Sorum şu Ebay'den board getirtsem kendi telefonuma taksam sonrasında eski kırık boardun imei numarasını yeni getirttiğim boarda işletsem sorun yaşar mıyım ?
Yurt dışından getirteceğim boardu illa Turkiye'de pasaporta işletmem gerekli mi ???

tesekkurler.

ebayda ekran ve board toplamı mı 150 civarı? belki sadece usb portu saçmalamıştır usb portları bir kaç dolar oluyor genelde. önce hasar tespiti yaptır derim neyin değişmesi gerektiğini bir öğren ebayden bakarsın sonra. tabi gümrük vergisi ödeyeceksin, bir ay civarı ffalan bekleyeceksin bunları da hesaba kat. ayrıca evet eski board'un imei'sini gömemezsen pasaporta kayıt ettirmen gerekecek bu da ayrıyetten 120 lira mı ne oluyor. değer mi hesabı sana kalmış

  • argent dawn  (24.03.15 10:07:33)
hayır sadece board 150 dolar civarı Ebay'de ekran da bir o kadar. yazıcıoglunda ekrana 450 boarda 700- 800 tl arası fiyat verdiler.. yani yazıcıoğlundan çıkan toplam tamir maliyeti yaklasık 1150-1300 tl arası.
gümrük vergisine inanmıyorum güzel paketlenmiş kargoya inanıyorum :D
zaten eski boardun imei sini gömüp gömemeyeceğimi bu yüzden sordum , maliyet hesabına katabilmek için.
  • sanrey  (24.03.15 10:26:14 ~ 10:26:44)
işlemciyle alakalı. mtk işlemcilere evde bile gömersin imei. snapdragon ise epey zor. ki samsung mtk kullanmaz ya sp ya exynostur

  • icim urperiyor  (24.03.15 10:48:40)
abi böyle telefonlarda board gittiyse tamirin hiçbir kıymet-i harbiyesi kalmıyor, zira neredeyse yeni bir telefon parasına çıkıyor tamir olayı... benim de s4 minim vardı. deli gibi de seviyordum aleti. ama üzerine su döküldükten sonra onun da board'u mortu çekti. sana verilen fiyatları çektiler. ben de öeeh diyerekten gittim asus zenfone 5 aldım 700 tl'ye...

çok da memnundum anasını satayım telefondan. tamamen benim mallığım üstelik! o parayı tamire vereceğime ben yeni bir telefonu tercih ettim.
  • mermize  (24.03.15 10:51:20)