Javascript çalıştırılıp çalıştırılmadığını kontrol etme

O kadar javascript öğreniyorum bari bir işime yarasın; itlik, serserilik yapayım diye oturdum online sınav sisteminde bana yardımcı olacak bir chrome extension yazdım.

Mevzu şu, bizim okul moodle diye bir sistem kullanıyor ve online sınavları bu sistem üzerinden yapıyor. Moodle'da öğretmen isterse senin alt-tab yapıp başka sayfaya geçip geçmediğini falan görebiliyor. Benim sıkıntım da burda başlıyor: Bu moodle zımbırtısı, kendi bilgisayarımda javascript çalıştırıp çalıştırmadığımı görebilir mi? Diyelim ki gördü, gidip bunu öğretmene ispiyonlar mı? Var mı böyle bir sistem?

göremez ama senin js çalıştıran sayfanın aktif olması alt tab yapmanla aynı kapıya çıkar. yanda başka bir bilgisayar açıp öyle baksan bakacağın şeylere?

  • ssyumusakg  (17.03.15 09:33:09)
sinavlarimiz sinifta oluyor. ben bir seye bakmiyorum, javascript kodu kendi bakiyor ve bana dofru sikki isaretliyor.

  • exordinary  (17.03.15 16:24:02)
moodle'in o ozelligini bilmiyorum acikcasi o yuzden tam nasil calisiyor nasil bertaraf edilir detayli arama yapamiyorum.
javascript client tarafindan calistirildigindan manipule edilmesi kolay olabiliyor, o yuzden kesin yontemi vardir ozellikle sayfanin deaktif oldugunu detect eden bir kod parcasi icin. sey yapabilirsin, chrome/firefox eklentileri ile no-js modu acip sayfalardaki js kodlarinin calistirmazsin, sanirim o zaman sikinti cikmaz. riski budur ;D

  • jedilance  (17.03.15 19:31:22)