8 mb sınırsız internet tarifesi.

arkadaşlar babam telefonda 8 mb sınırsıza geçiş yapmış 1 gb sınırsızdan? aylık fiyat aynıymış bu 15 gb sınırlı olan tarife mi? telefondaki adam da sınırsız falan demiş? işkillendim şimdi durduk yerde 8 kat hızlıya aynı para alır mı türk telekom? ne yapalım iptal mı ettirelim?

15 gb sınırlı tabii. hele babanı 444 1 500 aradıysa kesin öyle :)

sen bilirsin. 15 gb bana yeter diyorsan, kalsın. hatta bence 10-15 gün 8 mbit ile paşalar gibi indir, ondan sonra 512 ile gene indirirsin. gene avantajlı oluyor aslında, zira ha 1 mbit ha 512 kbps.
  • cro magnon  (22.08.09 23:44:27)
15GB asiminda 512kbps'a dusucek olan tarife.

@cro magnon; ha 1mbit ha 512kbps ?

arada sn'de 50kb/sn hiz farki var. 1mbit sinirsiza geri don arkadasim sen. beni dinle.
  • that was just a dream  (22.08.09 23:45:12 ~ 23:46:50)
ooooooooof en erken 1 ay sonra değiştirebiliyor muşuz? abi sınırlı tarifeyesınırsız ismini koyup, telefonda bu 15 gblık sınırdan bahsetmeyip insanları kandıran zihniyetin allah belasını versin ya. 1 haftaya kalmaz 512 kb'ye düşer herhalde.

  • baldur2  (22.08.09 23:46:35)
reenkarnasyona inan. yoksa eninde sonunda sıyırır eline silahı alır tek tek vurursun bunları.

  • cro magnon  (22.08.09 23:47:53)
8 mbbit 8 mb olsa biraz önce speedtest yaptım, 350 kbps çıktı:D
öyle de cro magnon abi, 8 mbit ile iki tane 7 gblık oyunu 3-4 günde indirsin sonraki günler için ha 1mbit ha 512 diyomiyosun işte:D totalde 1 mbit kazançlı oluyo.

  • baldur2  (22.08.09 23:49:20)
@that was just a dream: 15 gb'a kadar 8 mbit ama. aradaki farkı kapatıyor hatta avantajlı hale getiriyor diyebilirim.

@baldur: 3 ay uygulanmıyor 15 gb sınır. sen bu ay 8 mbit ile istersen terabayta yardırırsın.

350 kbps ne lan? sizin oranın altyapısı 4 mbit'e kadar destekliyor herhalde. ne sikik işmiş yahu.
  • cro magnon  (22.08.09 23:49:43 ~ 23:51:06)
peki cro magnon bu tarifeyi istediğimiz zaman değiştirebiliyoruz mu o zaman herkes ilk 3 ay 15gb lık tarifeyi kullanmaz mı?

  • baldur2  (22.08.09 23:51:49)
onu bir danışmak lazım. benim bildiğim ilk 3 ay sınır uygulanmıyor, hızın da düşmüyor. ama 3 ay sonra değiştirmek istesen para mara isterler mi bilmem.

  • cro magnon  (22.08.09 23:53:08)
yok oyle birsey nasil avantajli hale getiriyor. hesap kitap yapmayi da bilmiyorsun ?

50kb/sn x 60 x 60 x 24 x 30 + 15GB = 4.32 gb gunde x 30 = 144.6 gb max aylik dl.
100kb/sn x 60 x 60 x 24 x 30 = 260gb ayda

neresi ayni ?.
  • that was just a dream  (22.08.09 23:54:54)
@hesap kitabım var. sakin ol. bu ne sinir stres? demek istediğim şu: canım sıkıldı ve film izlemek istedim diyelim. ama bilgisayarda film yok. ne yapmam lazım? indirmem lazım. 1 mbit bağlantı ile br-rip bir film indirmek ne kadar sürer? ben diyim 3 saat, sen de 5 saat. e o kadar sürede ben vazgeçerim zaten. 8 mbit bağlantım olsa ne kadar sürerdi? en fazla 1-1 buçuk saat.

ya da dizi indircem. lost'un son bölümü çıktı ama indirmek 1 buçuk saat sürüyor. sabırsızlıktan ölüyorum. 8 mbit olsa öyle mi olurdu?

avantajdan kastım bu arkadaşım. hesap kitap işi değil bu. ben de biliyorum 1 mbit sınırsızla daha fazla download yapabileceğimi.
  • cro magnon  (23.08.09 00:00:38)
evet bizim oranın altyapısıyla alakası olabilir, 3 farklı sitede testi yaptım 3ünde de 4 mb'ye ulaşamadı.

forum.donanimhaber.com

o değil de babam inşallah 24 aylık taahhütte bulunmamıştır, öyleyse yandık:D neyse şimdi yattı yarın sorarım artık.
  • baldur2  (23.08.09 00:08:59)
@cro magnon, sinir stres yokta, biraz dusunup yazsan daha makul cevaplar verebilirsin. tamam yazarsin dedigimiz bisi yok, herkes aceleciliginin kurbani olabilir. sen devam et 512 ile blu-ray riplerine o zaman. cok cabuk indirirsin [:

15gb ile max 4,3gb tan 3 blu-ray cekersin. bilginize baldur2.

edit : uzun soluklu dusunme sistemi.

brrip / prodji & calliope_montediaz & d-zone tavsiye edilir. max 3gb'tir bir rip ve genellkle ac3 turkce ses ile eklerler. emule ile gunde ortalama 5-6 gb'i bulabilirsiniz (siraya girmek gerekli (mod kullanin), arada ttnetin dsl maceralari)

edit 2 : hazir konu film.

edit 3 : eski hiziniza gelecek ay geri donun.
  • that was just a dream  (23.08.09 00:12:21 ~ 00:22:02)
işte 1 mbit'e geri dönebiliyor muyuz acaba that was just a dream. forumlarda en az 2 mbite dönebiliyoruz diyolar, o da 20 lira daha pahalı sanırım.

  • baldur2  (23.08.09 00:21:30)
telefondan yapilan basvurularda geri donebilme sansin var. internetten de yapabilirsin bunu. ttnet online islem merkezi'nden dene. olmadi telefonda halledilebilir.

(kablolu yada kablosuz modem almadiginiz & taahhütname imzalamadiginiz gozonunde bulunudurularak yazilmistir)
  • that was just a dream  (23.08.09 00:24:35)
sen niye böylesin güzel arkadaşım? eşit bir insan olarak oturmuş konuşuyoruz burada, niye bu kadar iddialısın sen?

emule kullan falan diye dalmışsın ortama. ben sana diyeyim: 1 mbit sınırsız ve rapid premium hesap ile günde rahat 8 gb çekebiliyorum. eğer 8 mbit hattım olsaydı ne olurdu? bir günde 40-50 gb yapardım muhtemelen değil mi? ne olurdu yani? geri kalan 29 gün 512 ile bağlanmak zorunda kalırdım. ama ben haftada 1-2 film izliyorum belki? başka da bi atraksiyonum yok? hangisi daha mantıklı o zaman?

arkadaşın bunu düşünebileceğini varsayarak avantajlı olabilebileceğini söyledim. ne istiyorsun, yazar değilsin diye seninle muhatap olmasam daha mı iyi? ne bu şiddet bu celal? iyi niyetli yaklaşmaya çalışıyorum ama illa ki laf sokayım altta kalmayayım derdindesin.
  • cro magnon  (23.08.09 00:40:53 ~ 00:43:53)
@cro magnon; hangi konudan bahsettigimizin farkinda misin acaba. 8mbit full limitsiz degil bu paket. 8mbit 15gb dan sonra 512'ye dusuyor. fazla uzatmayacagim. duyuru sahibinin ve bilimum bu konu hakkinda bilgi sahibi olmak isteyenlerin kafasini karistirma istersen.

iddaaliyim cunku bi ust paragrafi oku anlarsin.

edit : konuyu dagitmayalim. kisisel niteliklerimi ustune saldirtma.
  • that was just a dream  (23.08.09 00:46:48 ~ 00:48:39)
ben ne dedim? geri kalan 29 gün 512 kbps olur dedim? aksini mi söylemişim?

güzel kardeşim, yazımda diyor ki bak: haftada sadece 1-2 film izleyen, başka da birşey indirmeyen biri için 8 mbit 15 gb limitli gayet mantıklı.

anlaşıldı mı şimdi? biraz daha açayım mı?
  • cro magnon  (23.08.09 00:50:03)
rahat & guzel insan, 15gb tan sonra 512'ye dusuyor. buyuk punto kullanmak istemiyorum. her santralda kıyak gecmiyorlar, yok boyle birsey, hiz dusmeleri basladi, 15gb+ ustu oldugunda max 5gb daha gidersin. adam sana 35-40gb kullandirtmaz.

(git: www.gelen.org)
  • that was just a dream  (23.08.09 00:54:32)
@anarquia
sen ne yapacaksın geri mi döneceksin bir dahaki ay?

  • baldur2  (23.08.09 00:55:54)
yahu tamam ben anlıyorum seni, hız düşer tamam. şu yazıyı da yazayım daha da konuşmuyorum: benim aylık indirip izleyeceğim şeylerin toplamı 15-20 gb tutuyor. başka birşey indirme gereği duymuyorum. çünkü ben çalışıyorum veya okuyorum. dolayısıyla birşey indirip izleme fırsatı pek olmuyor.

bu adam için 8 mbit 15 gb kotalı mantıklıdır diyorum ben. bir itirazın yoksa mevzuyu kapatalım.
  • cro magnon  (23.08.09 00:58:02)
evet that was just a dream doğru söylüyor, divxplanetteki herkesin, bu ağustos ayının ortasından itibarenden hızları 512kbit'e düşmüş.

  • baldur2  (23.08.09 00:58:50)
tamam hoca kapatalim yordum seni [: baldur2 arkadas tarifeye devam edeceksen 15gb'i asma. @cro magnon arkadasa uydugun surece sorun yok. 15-20gb down ile kendime gelirim diyorsan yani.

kapattik konuyu hoca. bundan sonra ayni duyurularda buraya link atalim. en azindan tekrar tekrar sarmayiz [:
  • that was just a dream  (23.08.09 01:00:15)
ilk 3 aydaki sınırsız 8 mbit kampanyasını unutuyosunuz. onu da bi hesaplayın 3 ayda 8 mbit ile 5 tb den fazla download yapılabilir.

  • pragmatist kedi  (23.08.09 01:01:29 ~ 01:04:57)
valla ben 15gbı hemen aşıp hızın düşüp düşmediğini kontrol etmek istiyorum:D:d ama yine de tartışmanız ve verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

  • baldur2  (23.08.09 01:02:48)
@pragmatist kedi, ilk 15 günden sonra hızlarının düştüğünü söyleyenler var, bir de o dediğiniz taahhütlü tarifede sanırım?

  • baldur2  (23.08.09 01:05:54)
bu tarifeyi kullanan 4-5 arkadasım var 1 ay oldu onların uyeliği ve düşme olmadı. bilmiyorum düşmemesi lazım.

  • pragmatist kedi  (23.08.09 01:07:26)
hizi dusuruyorlar, bende 512 ye dustu.

baldur2: evet geri donus yapacagim.
  • anarquia  (23.08.09 01:27:29)
güzelim ülkemizde bazen böyle olumlu şeyler de oluyor. ttnet 1mbit sınırsız adsl parasına 8mbit sınırsız internet veriyor artık. yaşasın negzel di mi?

  • blackdog  (23.08.09 01:56:15)
8 mbit sınırsız(!) kullanıyorum. İlk ay hızım düşmedi, ikinci ay hızım 512 kb'e düştü google a giremez oldum. Sonuç: eski tarifeme döndüm 1 mbit sınırsız.

512 kb değil de her kullanıcının eski tarifesine dönse hız daha iyi olurdu sanki.
  • xyz  (23.08.09 03:18:05)
abi 512'yle de hiç çekilmez dediğiniz gibi, neyse 1 ay tüm interneti indirdikten sonra döneyim bari 1mbite.

  • baldur2  (23.08.09 09:02:39)