İngilizceden Türkçeye 3 Cümle Çeviri

merhaba arkadaşlar,
şu üç cümleyi çevirmekte zorlandım, yardımcı olabilir misiniz?

1- Getting to know several other people in your class and occasionally getting together to share ideas can help to clarify the information and to solidify learning.

2- Process the information in light of the previous knowledge and experience to keep your thought processes active and to integrate your learning.

3- Sort through information presented to determine the material that is important and critical for remembering.

Sınıftan diğer arkadaşlarla tanışmak ve fikirlerini paylaşmak için bir araya gelmek bilgiyi daha açık bir şekilde anlamana yardımcı olur.

Tam analayamdım ama sanırım önceki bilgilerin ve deneyimlerin ışığında düşünce sistemini entegre yani birleştimenle ilgili bir açıklama yapmış.

elenmiş(yada seçilmiş) bilgiler hatırlanması gereken önemli materyalleri sunmuştur.

NerEde yazıyor bunlar Allah aşkına :D
  • unsuz bir turk dusunuru  (08.03.15 14:37:42)
1- sınıfınızdaki diğer birkaç insanla tanışmak ve zaman zaman fikir paylaşmak için bir araya gelmek bilgilerin açıklığa kavuşturulmasına ve öğrenmenin pekiştirilmesine yardımcı olabilir.

2- düşünce süreçlerinizi aktif tutmak ve öğrenmenizi entegre etme amaçlı önceki bilgi birikimi ve tecrübeleriniz ışığında bilgileri işlemden geçiriniz.

3- hatırlama adına önemli ve kritik olan materyalleri kararlaştırmak için sunulan bilgiler içerisinde seçim yapınız.
  • sanat guresi  (08.03.15 15:52:31)
etkili dinleme üzerine bir yazı var da orada çeviremediğim cümlelerdi bunlar. çıkmam gerekti de şimdi gördüm cevaplarınızı, yardımcı olduğunuz için teşekkürler :)

  • patateskızartması  (08.03.15 16:18:09)