Dil bilgisi uzmanlarına - 2

Sevgili uzmanlar,

Çok zor bir kelime sorusu geliyor hazırlanın. Şimdi hani bazı durumlar var ya, arkadaşınız size takılır ama kızmazsınız. İşte mesela, iş ortamında sevdiğiniz bir arkadaşınız "kanka, seni dün E-5-te görmüşler" dese, gülersiniz ve benzer bir şekilde karşılığını verirsiniz. Hani başkası dese adamla gırtlak gırtlağa birbirinize girersiniz ama yakın arkadaşlıklarda bu ufak takılmalar ortamın neşesidir. Mesela bir diğer örneği de, "oğlum senin için şöyle böyle diyorlar" diyen arkadaşınıza "aaa, olur mu öyle şey ayol" dersiniz, geyiği çevirmeye devam edersiniz ama başka birisi dese kan çıkar.
İşte bu gibi durumlarda, faciaya yol açmayacağını bildiğiniz, arkadaşlar arasındaki bu takılmalar, alay etme durumu hangi fiil ile anlatılabilir?
Belki de çok kolay, herkesin bildiği bir kelimedir ama ben hatırlayamadım; aklıma takıldı.

tam uymuyor ama tiye almak?

  • benim adim kerim hepinizi severim  (22.02.15 00:00:13)
Homofobi.

  • rygard  (22.02.15 00:01:39)
Geyik yapmak?

  • indescribable  (22.02.15 00:05:08)
argo mudur bilemem de maytap geçmek?

  • principlei  (22.02.15 00:08:19)
enseye tokat göte parmak.

  • keleme cave neyar  (22.02.15 04:02:56)
takılmak, insan sevdiğine sataşırmak, tatlı tatlı sataşmak, ince ısırmak, dişlemek, pislik yapmak, piçlik yapmak, samimiyetin bokunu çıkarmak, samimiyete güvenmek, dost kazığımak, nazı geçmek, başkası olsa ağzını burnunu kırmıştım, kıymetini billemek, dost kontenjanından yardırmak

ve türevleri.
  • demesi kolay tabii  (22.02.15 04:51:13)