Kedilerle ilgili genel anket

Bu anketi yapmaktaki amacım; belirli mama markalarını kötüleyip de benzer içerikli başka mama markalarının reklamını yapanların dediklerinde haklı olup olmadıklarını ortaya çıkarmak. O yüzden katılım ne kadar çok olursa o kadar iyi. Özellikle de yaşını almış kedilerin sahiplerinin katılımı aydınlatıcı olur.

- Kediniz kaç yaşında?
- Erkek mi dişi mi?
- Kısırlaştırdınız mı?
- Sağlık problemi var mı?
- Hangi mamayla besliyorsunuz ya da hangi diyeti uyguluyorsunuz?

Ben başlayayım:

- D, D, E
- Üçü için de evet
- Yok
- Royal Canin'in bebek kedi mamasıyla, sonra kitten mamasıyla, sonra indoor mamasıyla ve kısırlaştırma sonrasından itibaren de veterinerlere özel kısırlaştırılmış kedi mamasıyla; ama erkek olanı son 2 haftadır Hill's Science Plan veterinerlere özel kısırlaştırılmış kedi mamasıyla (iştahı azaldığı, dışkılama alışkanlığı değiştiği için)

Not: Kedilerden ikisi yetişkin olarak sahiplenildiğinden onlar baby cat ve kitten mamalarından yemediler.

Edit: Diyetten kastım, barf gibi, kuru mamaya alternatif olan beslenme şekilleri arkadaşlar.

-1,5

-erkek, kısır

- kuduruk olduğu için sadece kırık bir dişi var o da öyle kalacakmış şimdilik, yemede içmede sıkıntı yaratmıyor

-royal canin sterilised kullanıyorum, fazla tuz kısır erkek kedilerde böbrek sorununa yol açıyor. başka hiçbir şey versem de yemiyor zaten kuru mamasına alışık.

bu arada hill's science'ı denedim 2 gün ağzını sürmedi resmen, yemedi onu.
acana'yı da sevmedi ve yemedi.

edit: kedisi olanlar şunu okusun mutlaka:))))

onedio.com
  • neferkitty  (19.02.15 11:44:55 ~ 12:12:49)
8 aylık, dişi, kısır değil, belirgin bir problemi yok, manyak olması dışında, kayınpeder veteriner olduğundan mamaların seceresini tutamadım açıkçası, çok fazla var, bir tane italyan marka var, onu deli seviyor.

  • devorgilla the gunslinger  (19.02.15 11:44:59)
-2 bucuk
-erkek, kisir
-saglik problemi yok
-proplan'in kisir kedi mamasiyla besleniyor.
  • rayde  (19.02.15 11:46:31)
5 aylık,
dişi, kısır değil,
hastalığı yok
Hills kitten mama kullanıyor. Valla çok sevmiyor bence tadını yaş mamaya bayılıyor. Hills a/d yaş mama için ölüyor :) mamasını değiştirmeyi düşünüyorum. Tadı daha hoşuna giden bir mama bulmak istiyorum. Ekonomik olarak da çok zorlanıyorum. Aşı periodu bitmediği için maddi olarak zorlanıyorum. Farklı bir gdosuz mama öneriniz olursa özelden yazın lütfen.
  • cusoon  (19.02.15 11:58:38)
-5 yaşında
-dişi, kısır
-sağlık problemi yok
-acana ile besleniyor.
  • uucas  (19.02.15 12:10:56)
- e,d,d
- hepsi evet
-erkegin tek gozu yok.
-mito kedi mamasi veriyoruz ancak genelde ya tqvuk cigeri ya da taslik yiyorlar. Ekmek icini islatip cigerlerle veya taslikla mikserden gecirip veriyoruz. Mamalara pek sicak bakamadik.
  • joy luck club  (19.02.15 12:26:35)
-3yaş, 2yaş, 9 ay
-erkek, dişi, erkek
-kısır, değil, değil (biri hep hastaydı kısırlaşamadı, öbürü de bu ara kısırlaşacaktı ama hastalandı kısırlaştıramıyoruz)
-saymakla bitmez, tüy problemi var, normalde domuz gibi ama bu ara üşütmüş
-böbrek özel mamalar, sindirim sistemine özel mamalar falan çeşit çeşit veterinary serisi mama yedi büyük oğlum, kızım rc kittenla büyüdü, oğlan yetişkin maması yedi hep çünkü ha sahiplenildi ha sahiplenilcek diye mama almamıştık ona, şimdi de dana kadar oldu. şu an para bulabilirsem n&d alıyorum, bulamazsam bonacibo. bonacibo yemeye başladığından beri büyük oğlumun bütün sorunları geçti, ki kendisi üriner sistem özel mama yerken böbreklerden hasta olan bir çocuktu. zibil gibi farklı mama yediler yani. daha aklıma gelmeyenler de vardır.
  • mutevazi  (19.02.15 12:33:56)
-2
-dişi
-kısır (9 aylıkken yaptırdım)
-biraz memeler kısmında sarkması var, onun önüne geçemedik. onun dışında yok)
-sokak kedisiyken sosis ve sokak mamasıyla, eve alınca royal canin kitten, 1 yaştan sonra da royal canin kısırlaştırılmış 37 ile.
  • bradshaw  (19.02.15 13:26:17)
-9 10
-D E
-ikisi de evet.1 yaş civarlarında.
-Yok. Böbrek değerlerine yeni baktırdım. Ortalama hepsi. Yaşlılar o yüzden umarım böyle gider.
-İkisini de aldığımda 2'ser aylıklardı. İkisini de ilk başlarda royal canin kitten ile besledim. Sonrasında çok uzun süre Fit32 ile besledim. İkisi de ortalama 5-6 yaşlarında kilo almaya başlayınca Royal Canin kısırlaştırılmış kedi ve indoor cat mamasını verdim dönüşümlü olarak. Son bir senedir Hill's Mature kısırlaştırılmış ve Hill's Mature Light veriyordum. Son 2 aydır tavsiye üzerine N&D tahılsız ile besliyorum. Şimdilik iyi gidiyor.
  • sappho  (19.02.15 14:15:36)
-2
-erkek
-kısır
-yok
-bonacibo (yoğurt, tavuk ciğeri, yaş mama, balık vs. veriyorum)
  • sistem enkazı  (19.02.15 15:14:14 ~ 15:15:11)
6, Dişi, kısır, sokakta yediği dayakların dışında bir sıkıntısı yok, Temizmama'nın light mamasını kullanıyorum

  • argent dawn  (19.02.15 15:23:05 ~ 15:23:48)

e - d - d

kısır değil - kısır - kısır

hastalıkları yok

micho

diyet uygulamıyorum, ayrıca bütün gün istedikleri gibi eve girip çıkabiliyorlar.
bu mamayla bahçeye gelen 3-4 kedi daha besliyorum, onlarda da bir sıkıntı yok.
  • air  (19.02.15 16:39:21)
1) 9, 10 tam yaşını bilmiyom sokakdan almıştım ve zate 3/4 yaşında bişiydi
2) dişi,
3) ameliyatlı ama ben yaptırmadım mahalleli yaptırmıştı önceden
4) iki üst çene dişi kırıldı, birde pire var üstünde başka bir problemi yok diye biliyom.
5) fit32 alıyorum 1 ayda 2 kilo yiyor bazen 3'e çıkıyor, çok kilo alırsa 1 ay rejime sokuyorum daha az mama veriyorum.
  • selam  (19.02.15 17:46:15)
-7 aylık
-erkek
-daha değil :)
-yok
-royal canin baby cat ile başladık, kitten'a geçtik. yaş mama da royal canin ve gourmet gold parçalı(kıyılmış değil). günlük 3 tane ödül maması olarak malt kisses( kıl yumakları için)
  • eksitadinda  (19.02.15 21:03:21)
7,5 yaşında erkek. kısırlaştırıldı. ciddi bir pankreas ve böbrek problemi geçirdi. daha öncesinde imkanım oldukça profesyonel mama alıyordum ancak kötü dönemlerimde malesef whiskas fln kullandım. artık sadece hill's k/d kullanıyorum. ciddi bi tedavi ve bu mamanın ardından toparlandı çok şükür.

  • shadowelves  (26.02.15 16:44:31)
-8-9 aylık kesin yaşını bilmiyorum sokaktan aldım, 5 yavrusu var onlar daha 20 günlük
-dişi yavrular 2 dişi 3 erkek(yuvalandılar)
-emzirme bitince kısırlaştıralacak bizle kalması kesin olan dişi yavru vakti gelince kısırlaştıralacak
-annenin kronik ishali var şu anda veteriner emzirdiği için antibiyotik vermek istemiyor, yoğut ve reflör ile biraz hale yola koyduk ama pazartesi tekrar gideceğiz veterinere, bakalım.
-Royal canin kitten kuru+yaş ve bizden tırtıkladıkları, yavrular sadece anne sütü
  • kyha  (19.03.17 01:59:16)
* Kedim 1 buçuk yaşında.
* Dişi
* Evet, ben yaptırdım. 150 tl. ameliyat masrafı oldu.
* Kısırlaştırma öncesi veterinerin önerisiyle bir ilaç vermiştim. O ilaçtan sonra çok kötü oldu, ölecek diye korktum hatta. Sonra toparlandı. Onun dışında hiç hastalanmadı. Bir arada pirelendi, çok kaşındı falan. Bu aralar sapasağlam, gül gibi yaşayıp gidiyoruz.
* Catshow diye bir markanın kısır mamasını alıyorum. Yaş mama da karışık, uygun, hesaplı ne bulursam.
  • lazarus  (19.03.17 02:14:10)