barselona seyahati hk

arkadaşlar merhaba,
Ekim de barselonaya gitmeyi planlıyoruz. dikkat etmemiz gereken, yapmamız/yapmamamız gereken şeyler nelerdir acaba? deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim

herkes çok hırsızlık olduğunu, çantalarımıza asma kilit takıp gezmemiz gerektiğini falan söyledi bize ama hiç öyle bir durum yaşamadık. gene de dikkat etmekte yarar var tabi.
bir de katalanların çok yoğunlukta olduğu şehir ve katalanlar çok milliyetçiler. ispanyolları sevmiyorlar, ispanyollar da onları. o yüzden yeni biriyle tanıştığınızda bu konulara girmemeye ve "sen şimdi ispanyol musun katalan mı/ne farkı var ki ispanya'da yaşıyorsun ispanyolsun işte/nasıl ya siz ispanyolca konuşmuyor musunuz/oha çok saçma/aa bizde de türkler ve kürtler böyle biliyo musun" gibsinden şeyler söylememeye özen gösterin-bu kadarını da demezsiniz tabiki zaten işte ben biraz abarttım =)
onun dışında güzel şehir, gecesi gündüzü ayrı keyifli. marketlerde satılan içkileri duty free'den bile ucuz. bir çeşit meyveli şarabımsı bir şey olan sangria içmeyeni, bizdeki mezelerden çok da bir farkı olmayan tapas'lardan ve midyeli bulgur pilavına benzeyen paella'dan yemeyeni dövüyorlar. bir denersiniz hepsinden.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (08.02.15 19:11:56)