son 20- 30 yıla damgasını vuran rock parcaları

efendim şöle bi depeche mode'un 'i feel you', Scorpions - Still loving you, işte Queen'in bilimum sarkıları, def leppard'ın Pour Some Sugar On Me ile Too Late For Love ya da nebilim smoke on the water olur bu saydiklarımın dişinda bicok kısının bildii
bi doneme damgasini vurmus bu tarz sarkılar var mi bildiginiz?

cevaplar içun şimdiden teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

dediğiniz şarkılardan yüzlerce var. ben son günlerde deli gibi dinlediklerimi yazayım.

lynyrd skynyrd'dan free bird ve tuesday's gone.
kansas'tan dust in the wind ve carry on wayward son.
michael jackson'dan beat it.
deep purple'dan mistreated, stormbringer, perfect strangers ve daha onlarcası.
pat benatar'dan heartbreaker.
alice in chains'ten them bones, would, rooster ve daha onlarcası.
pearl jam'den alive, black, jeremy.

glam'e gelelim biraz da,

ratt - round and round
accept - balls to the wall
autograph - all i'm gonna take
twisted sister - i wanna rock
kiss - lick it up, love gun, i was made for loving you ve daha onlarcası.

sonracığıma biraz da hard rock dersek,

billy idol - white wedding, rebel yell
boston - more than a feeling
reo speedwagon - take it on the run

daha da yüzlercesi binlercesi yazılır. heavy metal'a hiç girmedim. korktum açıkçası.
  • i ve been mistreated  (10.08.09 01:46:11)
metallica - master of puppets, nothing else matters
pink floyd - another brick in the wall

grunge:
nirvana - smells like a teen spirit, rape me
alice in chains - would, love hate love

edit: aslında bu isimlerin çok daha fazlası sayılabilir de, en çok bilinen demişsin birkaç örnek verdim o yüzden
  • ymerdiveni  (10.08.09 01:46:56 ~ 01:49:20)
losing my religion - r.e.m.
bohemian rhapsody - queen
love song - the cure
creep, paranoid android, karma police, palto alto - radiohead
where is my mind - pixies
bring me to life - evanescence
still got the blues for you - gary moore
november rain, ain't it fun, don't you cry, estranged - guns n roses
smells like teen spirit, lithium - nirvana
alive, black, jeremy - pearl jam
enjoy the silence, personal jesus, in your room - depeche mode
sour times, glory box - portishead
showbiz, muscle museum, falling down - muse
metallica şarkıları var bi de bi sürü, ama o metale giriyo demezsen.
ha bi de zombie de bayaa damga vurdu cranberries'den
son 20-30 yıl demişsin. 40 desen led zeppelin, pink floyd falan da var bi dünya.
  • eugenick  (10.08.09 01:54:09 ~ 01:57:05)
bon jovi - you give love a bad name

  • fuatturkrap  (10.08.09 09:06:47)
bana yazacak bir şey kalmamış ama;

motley crue - too young to fall in love
whitelion - hungry
deep purple - child in time, april (bunlar zaman kıstasını aşıyor galiba, zamanının ötesinde şarkılar :-) )
testament - return to serenity
judas priest - breaking the law, angel (breaking eski bir şarkı galiba)
led zeppelin - no quarter, thank you, hepsi yaaa... (bunlar tüm yıllara damgasını vurdu)
europe - the final countdown

bu kadar yeter şimdilik :)
  • alexanderrobotnick  (10.08.09 16:42:13 ~ 16:45:23)