Yazı Hatırlatan Filmler ya da Dizilerden Bi' Soru.

Sevgi ve saygıya değer küçük ve büyüklerim;

1800'lerin kıyafet ve düsturunu yansıtan, " renkli film ya da dizilerden " göle doğru koşuşturan kadınların, gölün kıyısında, çiçekli bahçelerde takılan, o yaza dair havayı solutması inatla bekleniyor olan kesitlere ihtiyaç duyuyorum. İzlediğiniz o film ya da dizi skalasından aklında buna benzer kareler kalmış olanlarınız varsa, kesip biçerek içlerinden çıkartarak bi enstalasyon oluşturma niyetindeyim. Aradığım özellikler;

- Film ya da dizinin renkli olması.
- Kadın ve gölün kenarında ya da çiçekli bi' atmosferde koşuşturma ya da sabit durma.
- Çıplaklık yerine bikinili ya da mayolu görüntüler.
- 1800'lerin havasını yansıtması.

Şükran.

edwardian farm diye bir belgeselin temmuz bolumunde soyle goruntuler var:
imgur.com

gerci belgesel 20. yy'in baslarini, edward devri'ni anlatiyor; ama ornegin ilk fotodaki akimin 1890'da basladigini soyluyor. belki isinize yarar.
  • John Finn  (02.01.15 01:17:05)