Dolma yaparken biftek kullanmak ve dolma sanati

Ilk defa dolma yapacam, cok heyecanliyim lan. Neyse, baktim ki kiyma yok evde ama biftek var. Ben bu biftegi "blender" ile kiyma haline getirsem ve dolma yaparken kullansam olur mu? Tadi kotu mu olur, iyi piser mi, neler bekliyor beni?

Ayrica dolma yaparken dikkat edilecek hususlar veya paylasabileceginiz puf noktalari var mi sayin dolmaseverler?

edit: cok guzel oldu...

hiç uğraşmayıp yalancı dolma yapsan?

  • henry gale  (06.08.09 01:58:56)
gerçek kıyma gibi olur mu hiç.. yalancıyı dene. pirinçle falan.. hem birkaç gün bekleyebilir de o şekilde. ooh mis.

  • lovemyself  (06.08.09 02:05:42)
ama et de yemem lazim lan, denesem mi, olur diyin, cesaretlendirin :(

  • ermanen  (06.08.09 02:08:26)
olmaz o. bu saatte onunla ugramayacagina gore yarin gider kiyma alirsin. yapraklara kiyma.

biftegi de baska yemek icin kullanirsin.
  • fdegir  (06.08.09 02:10:26)
yaprak dolmasi degil kuru patlican dolmasi, yine mi olmaz?

  • ermanen  (06.08.09 02:16:19)
abicim/ablacım sen cok heveslenmişsin olur diyorum ben :)

  • pragmatist kedi  (06.08.09 02:18:29)
dolma yaparken değil ama blenderla kıyma yapmaya çalışırken vereceğim bir püf noktası var, blender 500-600 watt falan değilse bozuluyor :)

  • drip nick i zaten kullanilmakta  (06.08.09 02:30:07)
sen bifteğini kıy, kıyma niyetine koy içine bence olur. hiç denemedim ama olmaz gibi de gelmiyor bana. içi hazırlarken de sakın sağlıklı olsun diye az yağ koyma çok kötü oluyor denedim gördüm, baharat seversen bol koy, naneyi unutma derim. bu saatte bu kadarı aklıma geldi. afiyet olsun

  • somethinginthewayshemoves  (06.08.09 02:43:38)
hacım dolmayı salla.. sen o büfteği koy ızgaraya.. çıkar ızgaradan koy üzerine tereyapını erisin.. aç yanına rakıyı rokayı.. dolma olayına sonra girersin bilahere..

  • beerserk  (06.08.09 03:28:59)
bak biftekleri ince ince açarsın yaprak şeklinde daha sonra içine biber domates soğan pirinç v.s kavurup harç yaparsın sonra yaprak haline gelmiş biftekleri harçla doldurup sararsın. daha sonra biftekleri ayrılmayacak şekilde kürdanla tutturursun. daha sonra
1. yumurta kırıp pane harcına bulayıp kızartırsın.
2. bifteklerin üzerinde biraz yağ gezdirip üzerlerine kaşar peyniri rendeleyip fırına verirsin.
  • Ayiyogi  (06.08.09 03:39:06)
yaz günü zeytinyağlı dolma gider. etliyi boşver.

  • zgrydn  (06.08.09 11:54:57)