Redd'i miras(hukuk sorusu)

nasıl yapılıyor? mirası reddedilecek kişinin ölmesi mi gerekiyor yoksa ölmeden önce yapmak zorunda mıyız? çeşitli duyumlar aldım ama net bir bilgi yok. bu işin uzmanları konuya açıklık getirebilirse sevinirim. bir de mirasını reddettiğim kişi hayatta ise redd ettiğimden haberdar oluyor mu? habersiz yapamıyor muyuz?

hcı abi reddi miras kalan mirastan cok borc varsa yapılıyo evet ölmesi birazdan m e l t e m gelir aahahahahahaha

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (23.12.14 19:22:22)
ölümden sonra yapılır. ölümden önce mirastan feragat sözleşmesi yapılır. Bu sözleşme miras bırakanla yapılır.

  • cok iyi yol  (23.12.14 19:29:28)
Mirası reddetmenin Öğrenmeden sonra bir ay süresi vardı diye hatırlıyorum. Süreleri araştırın bence. Hak kaybı olmasın.

  • faredenkorkankedi  (24.12.14 01:03:56)
mirasdan feragatname, mirası bırakacak olan olan kişi hayattayken her iki tarafta noter huzunda olmak üzere ilgili feragatnameye imza atar, noter her ikisinede rızasını sorar, her iki kişininde akıl sağlığı yerinde raporu alması lazım.

reddi miras, miras bırakacak olan kişi vefat ettikden sonra yapılır, vefat sonrasında 3 ay içinde yapılması gerekir aksi takdirde misarı kabul etmiş sayılırsınız, sulh mahkemesine yazılı şekilde başvuracaksınız, yine belli bir yaşın (60'dı galiba) üstündeyseniz akıl sağlığı raporu gerekebilir tam emin değilim.

Not: Avukat değilim, bir süre önce benzer bişiyle uğraştık o nedenle biliyorum.
  • selam  (24.12.14 01:32:47 ~ 01:34:02)
atarlı ergen ne o babanla tartıştın da mişrasınımı reddetcen hahahah tik koy

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (25.12.14 00:10:58)