Şu aparatı nerden bulabilirim? [CAPSLİ]

Selam dostlar.
Benim laptopun şarj aletinin ucu çok uzun. Sokunca laptopla duvar arasında 5-6 cm boşluk kalıyor. Başka bir laptop var mesela, onun girişi [L] şeklinde, o hiç yer kaplamıyor.

Her neyse.
Size güzel bir caps hazırladım:
i.imgur.com

Bana lazım olan şey bu.
Ama adı nedir, sanı nedir, nerde nasıl satılır bilmiyorum. Bir yol gösteriverin.
İnanıyorum, böyle bir aparat olmalı.

Tikler akar...

teknosa da yada media markt da buna benzer bir şey gördüm o hdmi ı 90 derece döndürüyordu ama

Kısaca bunun için yapılan bir ürün var bakiyim netten çıkacakmı

Edit caps güzel.

burda L adaptör demiş ama bakmaya devam edeyim
www.google.com.tr
  • basond  (19.12.14 21:45:56 ~ 21:47:51)
converter demiş bir yerde
www.google.com.tr

  • basond  (19.12.14 21:53:29)
ben şarj aleti aldığımda içinden çeşit çeşit bu uçtan çıkmıştı. bilgisayarınız değişse de bu aparatla aynı şarjı farklı bilgisayarlara takıp kullanırsınız bu şekilde demişti adam. ama dediğim gibi, şarjın yanında 5-6 tane geldi özel olarak adı nedir bilmiyorum. ama var böyle bi şey.

  • instant crush  (19.12.14 21:58:47)
bi elektrikçi 5-10 liraya o ucu değiştirir. kesip yenisini takacak. şarj aleti ucu işte illa bi isim lazımsa.

  • bacardicola  (19.12.14 22:07:56)
hala bulamadım arkadaşlar.

internetten satın alıcam, o yüzden adını bulmam lazım.
  • thatam  (19.12.14 22:21:50)
Bu linkteki adaptör sizin istediğiniz gibi. Uçları değişebiliyor. Tarif ettiğiniz gibi o uç L şeklinde oluyor. Benzeri bizde var ayrıca

www.sanalpazar.com

Tabi bu sadece bir örnek. Bu tip adaptörlerden çok vardır sizin istediğiniz watt, model vs. bulursunuz. Siz aparat aramışsınız ama bu komple adaptör alternatif olsun diye yazdım.
  • klorlu su boregi  (19.12.14 22:25:47)
www.ebay.com

dc plug in connector mu?
  • melancholia  (19.12.14 22:28:20)
dc female connector

  • mrthany  (19.12.14 22:40:58)
yok aga.

ne yazsam aradığım şey çıkmıyor...
  • thatam  (19.12.14 23:05:34)
  • kutukcu  (19.12.14 23:13:39)
kullanacağın aparatın şekli şemali (dış ve iç çapı vs) değişkenlik gösterecektir. marka-model ne?

paint'in gözünü seveyim bu arada.
  • karaage  (19.12.14 23:46:14)
@kutukcu
eyvallah reyis. sayende sonuca biraz yaklaştım. right angle converter power adapter yazınca istediğim türde şeyler çıkıyor. yalnız tam benim laptopa göre birini bulamadım. hp, dell ve toshiba için var genelde.

benim marka model
asus n53sm

alacağım ürün tam olarak bu boyutlardaymış
www.ebay.com

5.5mm x 2.5 mm

fakat bu da Türkiye'ye gönderim yapmıyor. şansa bak.
  • thatam  (20.12.14 12:11:59 ~ 12:14:55)
www.amazon.com
Amazonda varmış. Shipping işlerini beceremedim öğrenmeyi linke bakar mısınız?

  • klorlu su boregi  (20.12.14 14:09:35)