Unimog

Uzun zamandır araba almayı düşünürken bu şahane araca denk geldim. Lakin b sınıfı ehliyetle kullanılır mı onu bilmiyorum. Bilen var mı?

Unimog kamyon sinifinda geciyor e tipi ehliyet alman lazim.kullanimi eglenceli ama zordur.

  • cizgilipijama  (24.11.14 00:28:16)
Sen sorduktan sonra baktim bazilarinda arazi tasiti kamyonet yaziyormus o zaman b sinifi yeterli

  • cizgilipijama  (24.11.14 00:32:23)
Görsel de ekledim, kamyon mu kamyonet mi bu? Bana kamyonet gibi geldi sanki.

  • pia yuitza  (24.11.14 00:44:20)
Eskiden cevrilirken ayarlamalar yapilabiliyordu,o yuzden kamyonmudur kamyonetmidir bilmek zor.ruhsatta ne yaziyorsa artik.su anda kamyon yaziyor onu

Bak sunun aciklamasinda var misal

www.sahibinden.com
  • cizgilipijama  (24.11.14 01:00:15)
boşken kullanırsın doluyken kullanamazsın ağırlığı aşıyor.
yalnız bu aracı sivillere satmıyorlar diye biliyorum. itfaiyede orduda falan var. zamanında az komutanlığını yapmadım bunun :)

  • divit  (24.11.14 01:03:47)
küçük kardeşi mercedes g serisine bak. kamyon mu kamyonet mi derdi olmaz (yenileri çok pahalı 90 model ve altına bakacaksın alınabilir olanlar için)

  • argent dawn  (24.11.14 01:31:24 ~ 01:32:07)
çok sağlam olmasına rağmen kullanımı nazlı araçtır. asfaltı sevmez, hızı sevmez, yakıtı ciddi yüksektir, kullanımı zordur, konfor sıfır. şehir içinde kullanılacak araç değil.

  • orpheus  (24.11.14 01:50:03 ~ 01:51:11)
Bir donem kullanmis biri olarak deneyimimi aktarayim:
Cok guclu arac, nereye surersen giriyor yani. Kolay kolay devrilmiyor, ozel bir suspansiyon sistemi var. Bunun yani sira cok yaktigini soylememe gerek yoktur heralde. Kullanmi zor, 1 saatlik yoldan sonra yoruluyorsun baya. Cok da gurultu giriyor tabi iceri. 90 km yi gecemezsin, arazi araci zaten. Ben en fazla 100km'yi gorebildim, onda da motor feryat ediyordu zaten.

Benim kullandigim silahli kuvvetlerdeki ust modeliydi: upload.wikimedia.org

Sonuc: Para sorunu yoksa 2. arac olarak hobi icin alinabilir.
  • delifaruk  (24.11.14 02:51:55 ~ 02:53:25)
Sanırım silverado bakacağım yine, belki ileride zevk için alınabilir. :)

  • pia yuitza  (24.11.14 04:03:51)
kilometrede 1.5 tl yakan bir arkadaş bu yalnız, haberiniz olsun.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (24.11.14 06:10:57)