Laptop'un şarjı bitip kapandı, şimdi açılmıyor!

Arkadaşlar selamlar.
Asus n53s marka model laptop ile oyun oynarken, sarja takili degildi ve bir anda batarya bitti laptop aniden kapandi.

sonra sarj cihazini takmama ragmen laptop acilmadi.
ilk baslama normal gorunuyor, isiklar yaniyor, usb'lere enerji gidiyor ama hdd ışığı ilk an yanip sonra sönüyor. Ekran simsiyah hicbir sekilde goruntu yok.

yaptiklarim:
Sarja takiliyken acmaya calistim
pili cikarip sarja takikiyken acmaya calistim
pili az doldurup sarjdan cikarip acmaya calistim
her seyi kapatip power tusuna uzun sure basili tuttum sonra enerji verip acmaya calistim
ram'leri söküp belki elektrik vardir diye ramsiz/tek ram/diger slot tek ram/diger ram yaptim her defasinda enerji on off yaptim

kafayi yemek uzereyim.
acilmiyor laptop. Makina normalde cok iyi bugunr kadar tek problem cikarmadi. Garantisi yeni bitti.

Cozumu bilen varsa cok minnettar olurum.
tesekkurler.

bilgisayar uyku modunda kalınca boyle oluyor. muhtemelen ssd hdd vardır o modelde. yoksa bile bazı uyumsuzluklar oluyo.
çözüm şöyle;
şarjı pili çıkar 2 dk bekle
power tuşuna uzun uzun basılı tutarken arkadan pili yerleştir. olmazsa pili çıkar 1 2 dk bekle yine sadece şarj ile powera basılı tut. bu şekilde açılacak. bilgisayar açılınca da güç özelliklerinden uykuya geçsin seçeğini iptal et. bilgisayar hiç uykuya geçmesin.
bende de oluyor boyle çözdüm. bir de hata sebebi ana kart olabilir. oyle ise masraf cıkarır. ama dediğin olay banada olduğu için üstteki gibi çözersin. bi kaç kere dene olacak.
  • isminivermekistemeyensuser  (26.09.14 00:08:02)
işe yaramadı maalesef.
simdi bataryayi full doldurmayi deniyorum. Belki istedigi budur amk laptopunun.

  • thatam  (26.09.14 00:18:46)
Onu sarjda bırak uzun süre, bizde de var bir tane toshiba. Pilim azaldı demiyor çat gidip bu hale düşüyor. Uzun süre sarjda birakip açınca geliyor. Belki o da gelir.

  • Lim5  (26.09.14 00:20:34)
Benim anlamadigim olay, bataryasiz halde sadece elektrikle nasil acilmiyor? Kafayi yemek isten degil...

  • thatam  (26.09.14 00:24:54)
Benim hp de ayni sorun. Dediklerimi tekrarlayin bazen onuncu seferde aciliodu. Sonradan uyku modu ile ilgili oldugunu okudum o sekilde duzelttim.

  • isminivermekistemeyensuser  (26.09.14 08:45:56)
@isminivermekistemeyensuser

abi çok sağol cevapların için.
aynen dediklerini yapıyorum, ama power tuşu basılıyken pili takmamın ya da fişi takmamın bir etkisi olmuyor o anda. elimi çekip yeniden power'a basmam gerekiyor. bu sefer yine aynı şekilde ölü gibi açılıyor. ne görüntü geliyor ne başlıyor. sadece ışıkları yanıyor. son çözüm bios pilini sökmek galiba ama herifler de o pili gidip klavyenin altına bir yere koymuşlar. laptopu komple sökmek gerekiyor. kafayı yiycem ya.
ama senin çözümü 3-4 defa denedim. daha fazla deniycem bakalım belki olur.
  • thatam  (26.09.14 09:06:39)
abi bi de hddyi rami çıkartıp dediğimi tekrarlar mısın? ben hala bilgisayarının uyku modunda olduğunu düşünüyorum :)
bir de pili kabloyu çıkar bi kaç saat bekle tam boşalsın

  • isminivermekistemeyensuser  (27.09.14 00:10:37)
Bilgisayar acilmiyor demissin ama anladigim kadariyla aciliyor. Windows açılmıyor

Dogru mu?
  • kosun lan mevzu var  (27.09.14 00:25:49)
@isminivermekistemeyensuser
HDD'yi de RAMleri de çıkarıp denedim. Yok, tık yok. Ben de aynen senin gibi düşünüyorum. Uyku modundan çıkmıyor makine.

@kosun lan mevzu var
reyis, olay windows değil. bilgisayar start almıyor. yani marşa basıyorsun, drınn diye ses geliyor ve motor duruyor, ama göstergedeki ışıklar yanıyor. bunun gibi. windowstan önce bios gelir, makine asus, asus yazısı gelir. yok, gelmiyor.

SONUÇ OLARAK;
tanıdık bir laptop tamircisi vardı, aradım sordum ne yapabiliriz diye.
o modellerde kronik bios bilmemnesi var, gönder yapalım, senin yapabileceğin bir şey değil dedi. bios siki tutmuş anlayacağınız. neyse para da vermiycem zaten ama bir hafta bilgisayarsız kalıcaz.

ekleme: ekran kartı olma ihtimali de varmış. o zaman bana sağlam girecek.
  • thatam  (27.09.14 21:14:26)