olduğun gibi değilsin / göründüğün gibi değilsin - ne demek?

dün bütün geceyi birlikte geçirdiğim çocuğun bana söylediği söz

-sana bir şey söyleyeceğim ama üzerine soru sormayacaksın.
-temem
-göründüğün gibi biri değilsin glori
-o ne demek yea
-soru sormayacaksın demedim mi
-hmm peki. ama neden bunu belirtme gereği duydun?
-çünkü bu herkesin içinde bulunduğu durum. insanlar "rol" yaparlar biraz. farklı gözükmeye çalışırlar. bu çok göze batmaz. ama sende muazzam bir uçurum var. tamamen zıt tamamen farklılık söz konusu. baya aşırı bir farklılık gerçek sen ile gözüktüğün sen arasında. bu yüzden söyledim çünkü çok fazla.
-ne yani rol mü yapıyorum ben. anlamadım.
-hayır savunma mekanizman bu senin. çok güçlü duruyorsun dışardan. ama kesinlikle çok çok güçsüzsün.

-----

böyle biraz daha devam etti. diyalogları aynen yazdım baya harfi harfine hatırlıyorum :D

-----

içimiz/dışımız. olduğumuz ve göründüğümüz...

sorum: bu muhabbet saçma değil mi? yani bu diyalogtan bahsetmiyorum. nasılsak öyle görünmüyoruz mudur?
ben gerçekten anlayamıyorum.

ben demek ki böyleyim ki konuşmam yaptıklarım görünüşüm böyle. bu gözüken şey içimizde var ki dışarı çıkıyor.

ben inanmıyorum "ya olduğun gibi görün ya da göründüğü gibi ol" olayına.

mantıksız geliyor?

sizce böyle bir şey var mı yani? insanlarda.

Çok klişe.

  • nereye bu gidis  (14.09.14 14:35:17)
Klişe olan bunun sizi etkilemek için söylenmesi. Yoksa konunun burada tartışılması, konuşulması değil.

  • nereye bu gidis  (14.09.14 14:39:07)
herkes güya çok güçlüymüş gibi görünmeye çalışıyor da çok güçsüz aslında falan filan... çok klişe olduğuna katılıyorum, seni etkilemeye mi çalışmış analiz yapmaya kasarak napmış...

  • pinkpeony  (14.09.14 14:40:45)
Post ejaculation syndrome nedeniyle oluyor böyle konuşmalar.

  • angelus  (14.09.14 14:42:38)
çok gereksiz bir söz olmuş, bir de soru sormayacaksın falan. ne demek soru sormayacaksın, saçma sapan şeyler. kesin bunu söylerken uzaklara dalıp gitme tribi de yapmıştır, klip çeker gibi poz veriyordur falan.

  • rock n roll  (14.09.14 14:52:50)
psikolojik sorunların var demek istemiş

  • fallthepieces  (14.09.14 14:54:59)
derin muhabbet yapmak istemiş filmlerdeki gibi ama klişe olmuş becerememiş

  • basond  (14.09.14 15:37:21)
inanma seni sikecek

  • tezek  (14.09.14 15:38:38)