Ofise Kedi Almak İstiyoruz Uygun Olur Mu?

Merhaba,

Oldukça büyük ofisimizde gündüz bizimle takılsın, geceleri de fare falan gelmesini engellesin diye iki tane kedi almak istiyoruz, sıkıntı yaşar mıyız yada hayvanlara zorluk olur mu? Ofiste hafta içi her gün sabah 9'dan gece 11'e kadar insan var, geceleri 10 saat yalnız kalacaklar. Hafta sonu da cuma akşamından pazartesi sabaha kadar 36 saat yalnızlar. Biz de bu süreyi düşünerek tek kedi sıkılır diye iki tane alalım dedik. Ne diyorsunuz? Sahiplendirmek isteyen varsa ondan alabiliriz ayrıca?

Iki kedi olursa sikinti olmaz sanirim. Gece 10 saat dedigin de zaten gunun 2/3unde uyuyan hayvanlar. Kedilerin anlasmasi onemli, bir de geceleri zimba-kagit-kalem her seyle oynar, devirirler. Kedi sonucta.

  • fortisvita  (26.08.14 16:28:36)
yazık hayvanlara almayın. 36 saat yemeğiyle, tuvaletiyle kim ilgilenecek. bunun bayramı var seyranı var tatili var.

  • streak  (26.08.14 16:28:54)
cuma aksamindan pazartesi sabahi nasil 36 saat oluyor? bence dusundugunuz mantikli bir is degil.

  • nxtrls  (26.08.14 16:34:35)
Pardon evet 36 değil 60 oluyor. Biz de 6-12 aylık düşünüyoruz.

  • yakuza123  (26.08.14 16:37:11)
Hafta sonları iki kedi gayet rahat takılır. Acık ele gelen kediler ofis çalışanlarıyla mutlu geçinirler.

  • SiyamkedisiZorro  (26.08.14 16:39:51)
mümkünse sokağa atılmış koşulları iyi olmayan bir/iki kediyi alın. sizinki de tatillerden ötürü çok şahane bi ortam değil sonuçta, sokaktan iyidir gözüyle bakıyorum.

  • al-se  (26.08.14 16:40:41)
Ofiste kablo çok olur. Kabloları kemirebilirler, oyun oynayayım derken kablolara takılır, bir şeyleri sağa sola dökebilirler.

  • otonom  (26.08.14 16:41:10)
ofis düz ayaksa kapının önüne alıştırın, arada içeri alır seversiniz. ama kapalı ofisse ve sürekli içeride olacaklarsa sıkıntılı olur bence. en basitinden masaların üzerinde gezinecekler, klavyelere yatacaklar, kağıtları parçalayacaklar, kabloları kemirecekler, koltukları tırmalayacaklar, bardakları devirecekler, masadaki ıvır zıvırı oyun sanıp aşağı düşürecekler ve daha nicesi.

  • sir gawain  (26.08.14 16:42:39 ~ 16:46:13)
burada bir cok degisken var. iki kediyi alip ofise koydunuz, bu hayvanlar birbiriyle anlasabilecek mi? kendilerine ait bir yasam alanlari olacak mi? haftasonu 60 saate yakin bir ofiste kapali mi kalacaklar? eger kapali kalacaklarsa canlari sikilmayacak mi? canlari sikilirsa ya birbirlerine saracaklar ya ortaligi dagitacaklar, belki uyuzluguna saga sola iseyecekler, vs. dedigim gibi bana cok mantikli gelmedi.

  • nxtrls  (26.08.14 16:44:22)
Ofis kapı önü değil, bildiğin plaza ofisi gibi, büyük ama. Ofiste 4 kişi var, kedi sevmeyen yok. Şidi iki tane kardeş bulduk sahibindende
www.sahibinden.com
Bir biri ile anlaşırlar gibi.
Bir de şimdi aklıma geldi, önümüz kış, gece kaloriferi yakmadan nasıl takılacak bunlar? Kışlık klübe gibi bir şey var mı?
  • yakuza123  (26.08.14 16:48:09)
haftasonu başbaşa takılabilir iki kedi yalnız birden fazla kapta su bırakın mutlaka. günün birinde sokağa atmayacağınıza eminseniz mutlaka sahiplenin. bence de yavru kedi almayın. mümkünse barınaktan alın.

  • tiny penny  (26.08.14 16:52:21)
Verdiğim linkteki kedileri evden çıkarken sokağa atmış sahibi, bulabilirsek onları alacağız.

  • yakuza123  (26.08.14 17:11:42)
ofiste kedi birakan arkadas, pazartresi ofise geldiginde tüm kagitlarin yerlere sacildigini, tüm paketlerin parcalndigini görmüsler. kediler oyunbaz hayvanlar, siz onlara oynayacak birsey vermezseniz, onlar kendilerine oynayacak birseyler bulurlar.

  • atmaca.ged  (26.08.14 18:00:58)
bunların tuvaletlerini nereye yapacaklarını vs de. düşünün. haftasonu kapalı kaldıklarında ne yapacaklar? kum koyacaksanız birilerinin temizlemesi gerekir.

  • rayde  (26.08.14 18:04:30 ~ 18:05:30)
amma negatif şeyler yazılmış. teessüf ediyorum negatif şeyler yazanlara.

kısırlaştırırsınız kedileri. olmazsa hafta sonları arada birisi de uğrar. sokakta telef olup sakatlanacaklarına kedilerin bir evi olur.

kedi evcil hayvandır, ev hayvanıdır. doğal ortamı evdir.

kedilerden korkan adam da bu şirkette çalışmasın. herkes her yerde çalışacak ve herkesin dediği yapılacak diye bir şey yok. insanlar çok değişik sebeplerden işe alınmıyorlar ya da işten kovuluyorlar. patronları ne isterse onu yapıyorlar. patron evet diyorsa tamamdır.

evet biraz araştırırsanız birçok kedinin birarada yaşadığı kedi kafeleri vb mekanların olduğunu görebilirsiniz.
  • mea maxima culpa  (26.08.14 18:29:57)
amma felaket senaryoları yazılmış. 3 kedim var. 10 küsür senedi kedilerle yaşıyorum. evim kitap ve kağıt dolu. çok nadir 1-2 vaka dışında kedilerim kendilerine ait olmayan eşyalarla oynamadılar, kağıtları yırtmadılar. tuvaletlerini başka yere yapmadılar.

ancak kedilere iyi disiplin vermeniz gerekir. herkes kafasına göre şımartırsa olmaz.
  • mea maxima culpa  (26.08.14 18:33:30)
Sahibi olacak dangalak kedileri buldu ama yakalayamadı, bu hafta da başka vaktim yok dedi kaldı olay.

  • yakuza123  (26.08.14 20:34:30)