kitap alıyorum okumuyorum, manyak mıyım neyim?

evet bu hastalık mı bilmiyorum ama canımı sıkmaya başladı bu olay. nerden başlayacağım, nasıl başlayacağım, kendimi nasıl motive edeceğim bilmiyorum.
bir şeyler soyler misiniz bana?

hergün 10 sayfa oku. 10 sayfa nedir ki? sonra belki ilgini çeker, okuyup bitirirsin.

  • rock n roll  (14.07.14 10:51:00)
okunmayı bekleyen;
murat menteş-korkma ben varım, ruhi mücerret
ergin ergönültaş-minare gölgesi
hakan günday-az
ahmet ümit-beyoglu rapsodisi

bu kitapların hepsinden az biraz da ookunmuş durumda bu arada. hepsinin cok iyi kitaplar oldugunu da biliyorum.
soruma ilaveten; bu kitaplardan hangisine başlayım.
bu arada hastalık içinde hastalık buldum ki durum fena. öeff
  • usul usul  (14.07.14 10:55:49)
al ama oku!
manyak değilsin, sadece kendini kandırıyorsun.
Edit: Murat Menteş ile başla hepi topu 300 sayfa onlar zaten.
  • gece lampulu  (14.07.14 10:58:05 ~ 10:58:55)
elindeki kitapları bitirene kadar bir daha kitap alma. bunu genel bir disiplin haline getir.

kitapları da rastgele atıyorum alfabetik sıraasına göre oku.
  • dahili meddah  (14.07.14 11:00:06)
hepsi çok iyi kitaplar olabilir tabi ama belki de size hitap etmiyordur, o yüzden heves edememişsinizdir okumaya.
tavsiyem: sevmediğiniz bir işle uzun süre ilgilendikten sonra kitap okumayı deneyin, o sıkıntılı saatlerden sonra kitap da ilginizi çeken bir türdeyse ilaç gibi gelir ve bırakamazsınız.

  • things will never be the same  (14.07.14 11:04:22)
Ayni anda bir cok kitap alma. Aldigin bitirmedende baska bir kitap siparis verme.

  • VIPCH  (14.07.14 11:07:04)
öncelikle (bkz: gnothi seauton)

ben roman okuyamayacağıma karar verdim ve sorunumu çözdüm
  • spankenstein  (14.07.14 11:10:58)
dizi izleme ve internette vakit geçirme, bilgisayardan ve telefondan uzaklaş.

  • sayns  (14.07.14 11:25:34)