format sonrası E diski kayboldu

sevgili ekşidaşlar başlıktan da anlaşılabileceği gibi format attıktan sonra c ve e olarak ikiye ayrılmış bilgisayarda sadece c kaldı. neden e kaybolmuş olabilir? ve nasıl geri bulabilirim? şimdiden sağolun.

denetim masası > yönetici araçları > bilgisayar yönetimi > disk yönetimi. burada olması gerek, varsa sağ tıklayıp harf atayın

  • carnicero  (25.06.09 20:23:45)
malesef orda da gözükmüyor...

  • yum cimih  (25.06.09 20:27:47)
format atarken her adımda doğru şeyi yaptığınıza emin misiniz?

  • rentts1  (25.06.09 20:32:01)
muhtemelen c yi bastan bolmussun, c surucunun boyutu eskisinden fazla mi?

  • kurukafa  (25.06.09 20:35:07)
eminim... lakin insanlık hali hata olmuşsa bu nasıl sonuç verir?

  • yum cimih  (25.06.09 20:36:56)
aynı değişen bir şey yok c format öncesindeki ile aynı sadece içi boş

  • yum cimih  (25.06.09 20:39:19)
hocam format işleminden sonra windows'u yeniden yüklerken partiton atama kısmında e'yi de formatlamışsınız, yeniden biçimlendirmemişsiniz gibi geliyor bana.

  • cro magnon  (25.06.09 21:05:09)
partition magic programı bu sorunu çözer

  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (25.06.09 21:24:46)
partition magic, acronis disk director gibi bişey lazım.

  • ency  (25.06.09 21:29:18)
partition magic programı bu sorunu nasıl çözer peki?

  • yum cimih  (25.06.09 21:33:57)
şu anda sizin e partitionunuz yok. biçimlendirirmemiş alanınız var kocaman. partition programlarında o biçimlendirilmemiş hard disk kısımlarını biçimlendireceksiniz(ntfs falan hangisini istiyorsanız).

böylece o hafızaya erişebilirsiniz. ama boş olacak yani :) e'nin içindekilere baybay.
  • cro magnon  (25.06.09 21:40:36)
çok sağolun ekşidaşlar ilginiz için... galiba bu E bi daha gelmiyecek (=
artık arkasından bi helva yaptırır sizlere dağıtırım...

  • yum cimih  (25.06.09 21:46:12)
partition magic programını internette bulup yükle, soldaki menüden create a new partition ya da buna benzer birşey var ona tıkla sonra atıyorum 80 gb harddiskin var şu anda 30 unu görüyosun ya, orda diğer 50 yi de görüyosun o boyutu ayarlayıp bitiriyosun sonra sol en altta yapılcak işlemler listesinde görülüyor o, onun altında apply gibisinden bişey yazıyo ona tıklayınca bişeyler doluyo sonra e sürücüsü gelmiş oluyor. yeniden başlatmak isteyebilir belki uygulamak için. programı yükleyince görceksin zaten kolayca yapabiliyosun. önemli nokta, eğer işlemler uygulanırken bilgisayar yeniden başlarsa format atmadan geri getirmen mümkün olmayabilir, * uzun sürse bile bekle.

dağınık anlatmış olabilirim anlamadığın yeri sorabilirsin. programı yükleyip biraz uğraş yapamazsan programı ben de yükleyip adım adım anlatıcam :)
  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (25.06.09 23:23:40)