Schecter Hellraiser Clean Ton

Yaklaşık 2 yıldır Schecter Hellraiser C-1 Special gitarım ( EMG 81-85) ile
Zoom G2n1u prosesörümü kullanmaktayım.Daha öncede ekşiduyuruya sormuştum bu pedalın tonlarının çok kötü olduğunu sesin sürekli derinden geliyormuş gibi çıktığını.Ancak aldığım cevaplara rağmen sorunumu çözememiştim.

2 yıldır devam eden bir de clean ton sorunum var.Ben napıp ne ettiysem bu gitarda clean ton elde edemedim.Elimi 2 sallamamla direkt drive a geçiyor gitar.Kafayı yiyorum.Bir öneriniz var mı ?.Prosesördeki bütün efektleri denedim roomundan eq'suna kadar.İstediğim tona en yakınını akustik simulatörle elde edebiliyorum artık siz düşünün o kadar fena durumdayım.

Olmadı gitarı satıp daha clean karakterli bişey almayı düşünüyorum.
Bu konularda da önerinizi alabilirim.

başka bir prosesörle denedin mi hiç clean almayı? ya da hiç direk ampiliye bağladın mı, nasıl sonuç verdi?

  • Tutesh  (11.07.14 16:26:37 ~ 16:33:02)
ben de schecter damien'ımda EMG manyetikler varken aynı derdi çekiyordum, bunda prosesörün, amfinin de ciddi farkı oluyor tabii.

seymour duncan blackout+line6 podx3 live kombinasyonuyla tertemiz bir hale getirmiştim clean'imi. sana da önerim budur, ya da hiç elini korkak alıştırma çık bir fender al benim gibi, güzel bir setup'la kökten çözüm :)
  • poltergeist  (11.07.14 16:32:23)
tam ben de aynı şeyi ilave edicektim, illa cleanim şahane olsun istiyorsan al bir telecaster...

  • Tutesh  (11.07.14 16:33:37)
81 ve 85 çok yüksek çıktılı ve sustain'li aletler. distortion yokken ses drive'lı geliyorsa gitarı girdiğin aletin input gain'i ile oyna.

ama ben şahsen hiç beğenmiyorum zaten o aletin clean tonlarını..
  • vanwarantion  (11.07.14 16:55:58 ~ 16:56:48)
Setup ne olursa olsun gitar çok kolay drive a gidiyor gainle felan hiç önünü alamıyorum

  • itcalledheavymetal  (11.07.14 21:45:14)