geciken bagaj için tazminat

Merhabalar,

C.tesi thy ile viyana'ya uçan sevgilimin bagajı kaybedildi. Pazar bulundu ancak halen eline ulaştırılmadı.

Telefon ile bilgi alma girişimlerimizde de yanlış ve tutarsız bilgi verildi. Şu an hala bagaj nerede net bir fikrimiz yok.

Bu durum takdir edersiniz ki çok ciddi mağduriyete sebep oldu. Üşüdü ve pislendi kız oralarda.

Bu durumda thy'ye maksimum sıkıntı yaratmak, çıkarabileceğimiz en büyük problemi çıkarmak için başvurabileceğimiz (başta hukuki) yollar nelerdir?

Sert üsluplu fakslar ile spamliyorum bagaj genel müdürlüğünü konu çözüme ulaşana kadar. "Kırdırıcam o faks makinesini size pislik herifler" diye yola çıktım. Bunu yapınca sizi ciddiye alıyor ve birkaç faksta bir dönüş yapıyorlar. Mail ve telefon ile asla adam muamelesi göremiyorsunuz. Benzer bir duruma düşerseniz ve faks olanağınız varsa aklınızda bulunsun: 0 212 463 23 87

böyle bir şey başıma gelmedi ama şikayetvar'a yazarsanız, ya da twitter, facebook gibi mecralarda yazarsanız ilgileniliyor. insanlar da görüyor.

  • mea maxima culpa  (09.07.14 15:39:56)
aslında maduriyet kısmı doğru kız arkadaşin böyle pahalı pahalı yerlerden alışveriş yapip fişinide saklayip thye geçirtebilirseniz iyi olurdu ama bunun için sağlam avukat lazim.

  • Kozmik_Rakun  (09.07.14 16:12:14)