Güneşten Koruyucu Kremle Güneşlenmek

Güneşten koruyucu kremi vücuda eşit dağılımlı sürmeyip güneşte durursak amele yanığı mı oluruz?

Merhaba,

Eşit dağılımlı sürmenin hiçbir şekilde imkânı yok zâten. Bence, vücudun emebileceği kadarını sürdükten sonra ne yapsanız da boşa. Yani belirli bir süreden sonra ne kadar sürerseniz sürün, vücuda onu yedirmek zordur diye düşünüyorum. Dolayısıyla çok yanacağını düşündüğünüz bölgelere düzgünce sürün (Ense, kol, omuz vs.) ve kalanını da diğer bölgelere sürmeye çalışın.

Kolay gelsin.
  • nuage  (24.06.09 11:45:05)
evet aynen öyle oluyor.
güçlü olduğunu sonradan öğrendiğim Coppertone kullandığım günün ertesi günü göğüs omuz aralığında el izim çıkmıştı. el izi güneşten yanmamış kısımdı tabi. :)
böyle aceleyle özensiz sürmek yaz boyu espri konusu haline getiriyor aman dikkat.
  • hayo  (24.06.09 11:54:34)
bir süre omuzumda parmaklarımla oluşturduğum adidas three stripes logosu ile dolaştım

  • domine deyus  (24.06.09 12:06:39)
kremi 2-3 saatte bir yeniden tatbik etmek gerektiği için, buna uygun kullanılırsa, ilk seferinde düzgün kremlenmemiş bölge illa ki ikinci seferde bir şekilde kremlenmiş olur. istenmeyen sonuçlar oluşmaz. gün içinde kremi yenilerseniz yanıkla falan uğraşmazsınız.

  • nevrotik pollyanna  (24.06.09 12:06:48)