2.4Ghz ile 2.5Ghz arasındaki fark

macbook pro alacağım, retina 2.4ghz mi normal 2.5ghz mi tercih etmeliyim?
geri kalan özellikler aynı.
2.4ghz ile 2.5ghz arasındaki farkı farkedebilir miyim?

onu fark etmezsin de retina ekran ile digerinin farkini baya anlayabilirsin.

  • she was my baby  (04.07.14 18:39:07)
2.4 ile 2.5 arasında fark hissedemezsin. Hem de hiç. Ama sadece GHz farkı değildir performans. İşlemci modelleri ne? RAM farkı ne?

  • harzem  (04.07.14 18:39:22 ~ 18:39:35)
Ben olsam takılmam dostum çünkü üstünde yapacağın çalışmada uçurum fark yaratmaz bu küçük değer.
Ayrıca Mac lerde performans için sayısal değerlere çok takılma çünkü muhteşem parça uyumu sayesinde görünenin üstünde.

  • Hendrix'e tapan adam  (04.07.14 18:39:38)
retinadaki 2.4 daha yeni nesil işlemci.

  • esenboga  (04.07.14 18:43:10)
@esenboga +1
yeni nesil işlemcinin frekansı düşük olsa bile çoğunlukla eski nesilden daha fazla performans gösterir. bir de retina ekran var. Tabi ki retina ekranlı modeli tercih etmeniz yararınıza olur bu durumda.

  • maxhoper  (04.07.14 18:48:05 ~ 18:48:50)
islemciden ziyade, tercih nedeni olarak retina cok farkediyor. para sikinti degilse retina derim, tekrardan elden cikarirken de daha az sikinti yasarsiniz.

  • hayati reklamlardaki gibi yasayan adam  (04.07.14 19:05:30)