antik dünya klasikleri

bu yaz klasikleri yalayıp yutmak niyetindeyim.

geçen markette antik dünya klasikleri diye bir seri görmüştüm.
kitapların rengi yeşil ağırlıklı. türk edebiyatı olursa kırmızı oluyor.

çeviri durumu nasıldır? bilen var mı?

images.google.com.tr

anlatım bakımından hepsi yeterli. ancak yerli-yabancı hepsi suyunun suyu. bu iş için kütüphaneler her zaman mükemmeledirler.

  • zengin mineralli maden suyu  (09.06.09 22:01:17)
Rus klasikleri için (Dostoyevsky, Tolstoy) kesinlikle Nihal Yalaza Taluy'un çevirilerini tercih edin. Daha iyisi olduğunu düşünmüyorum. İş kültür ile birkaç yayınevinden daha bulunabiliyor. Dünya klasiklerinde kitap adı kadar yayınevi ve çevirmene de dikkat etmek gerek diye düşünüyorum.

  • Lethe  (09.06.09 23:11:31)
antik yayınları tek kelimeyle rezalet.

  • marcelorios  (09.06.09 23:19:10)
4 - 5 liralık klasiklerin çeviri kalitesini dü$ünmek bile istemem.

gidin sahaflardan bu fiyatlara yakın eski basım çevirisi kaliteli olanları toparlayın daha iyi bence. isterseniz ben yardım edeyim.

robinbook(et)hatmeyilcom
  • robinbook  (10.06.09 01:11:17 ~ 01:12:05)
sanırım bu klasiklerde iletişim yayınlarının borusu ötüyor. beyaz geceler'i okuma fırsatım oldu da damağımda kaldı.

  • karacoğlan der ki  (11.06.09 16:53:08)
Son baskılarda çevirmenlerde upgrade yapmışlar, güzel olmuş.

  • kuponadam  (06.03.10 13:39:01)