Paket Sütler Zararlı mı? (Pınar, Sütaş vs)

Bunlar zararlı mı? Dişe, mideye? Soru açık ve net olsa gerek:)

değil

  • sansli pipi  (26.04.14 00:41:40)
zararlı olduklarını zannetmem ama yararlı da değiller. günlük sütten şaşmamak lazım.

  • marido  (26.04.14 00:42:03)
süt tozu ne kadar zararlıysa o kadar zararlı, ne kadar yararlıysa o kadar yararlı.

  • islergucler2  (26.04.14 00:44:54)
süt içtikten sonra dişler fırçalanmazsa diş çürüklerine neden olur.hazır sütler zararlı değil ama yararlı da değil. bozulmasın diye çok kısa sürede çok yüksek ısıya maruz kalıyorlar, öyle olunca da içindeki yararlı maddelerin yapısı bozuluyor, oluyor sana çöp.Kalsiyuma noluyor bilmiyorum ama.

  • AWD  (26.04.14 00:46:07)
25 senedir daha bir zararını görmedim. bana çok abartılıyormuş gibi geliyor bu. kafam rahat olsun diyorsan en güzeli günlük süt tabi.

  • trinitrotoluen  (26.04.14 00:47:41)
İnek sütünün insanevladına yararı olmadığından önceden de bahsetmiştim zaten. yoğurt ve peynir ayrı tabii.

duyurunun arama fasilitesine inanın.
  • sanal hayvan  (26.04.14 01:06:29)
anne sütü hariç geri kalan sütlerin bir faydası yok. çeşitli zararları mevcut.

  • icemint  (26.04.14 09:29:20)
her ihtimali düşünerek 5 yıldır mandıradan gelen sütü içiriyorum çocuklarıma.
aynı zamanda yoğurt da yapıyorum.
haftada 5-6 kilo yoğurt tüketiyoruz. 5 yıldır eve market yoğurdu girmiyor.

istesek de sokamıyoruz çünkü ne sütten süt tadı, ne yoğurttan yoğurt tadı alıyoruz.

tümünde katkı maddeleri, nişasta, jelatin, margarin vs var.
  • mavi istiridye  (26.04.14 09:40:51)