AVM lere neden gidiyorsunuz?

sebep?

gömlek almaya

  • tanrı  (15.04.14 23:19:57)
İhtiyacım olanı alıp oralarda zaman öldürmek
hobilerim için oyuncakçı aramak ve oyuncakçıları gezmek

  • basond  (15.04.14 23:20:38)
gömleği başka bir yerden neden almıyorsunuz?

  • dimitri iskete  (15.04.14 23:21:17)
Ben de gömlek almaya gidiyorum. Bir de kırk yılda bir sinemaya.

Istanbul'da cevahir'e giderdim arada oyun salonu için. Onun dışında isim olmaz.
  • materyalist imam  (15.04.14 23:23:58)
Her seyden cesit cesit var. Yemek, giyim, hobi, eglence vs hepsi bir arada.

  • duma duma dum  (15.04.14 23:24:03)
ihtiyacım olan bazı ürünleri sadece belirli mağazalarda bulup inceleyebilmem ve alabilmem, Rossmann ve Media Markt gibi. gelecek hafta Malatya Pazarı'na gitmem lazım ve yine sadece AVM içerisinde bulunmakta bildiğim kadarıyla.

  • candanag  (15.04.14 23:24:52)
don almaya

  • Sskywalkeremre  (15.04.14 23:24:52)
çok tembelim, ordan oraya git sevmiyorum, elimde olsa avm içinde de arabayla gezerim :(

  • pinman  (15.04.14 23:30:02)
Evime yakın alışveriş yapabileceğim tek yer, merkeze her zaman inilmiyor

  • mutlusismankedi2015  (15.04.14 23:30:26)
bolu'lu hasan usta bir tek avm'de var. bir kaç da kaliteli mağaza, media markt vs. işimi görüp çıkarım, çok hazzetmiyorum avm'lerden.

  • puc  (15.04.14 23:30:59)
hırdavat, market, giyim, züccaciye bir arada.

  • brkylmz  (15.04.14 23:31:09)
Gömlek falan (Kız kesmeye)

  • sozluge bi daha geldigimde aldigim nick  (15.04.14 23:31:41)
sinema, teknoloji, gıda, giyim, kozmetik hepsi bir arada. avm dediğimiz şey illa üst üste bina olmak zorunda değil, aydın forum var, afium var, bulvar var yan yana mağazalar sokak gibi.

  • Lim5  (15.04.14 23:34:02)
tiyatrosu, galerisi olanlar da var. :)

sanat için gidiyoruz.
  • mea maxima culpa  (15.04.14 23:46:09)
2-3 aydır sadece para çekmek için gidiyorum. Eve en yakın atm orada çünkü.

  • biliyorum ki ben  (15.04.14 23:51:33)
birçok mağaza bir arada alışveriş için birebir. yemek, kahve için de gidiyorum kışın.

  • kirazıseviyorum  (15.04.14 23:52:35)
en yakın d&r, abdullah kığılı exculusive ve sinema orada çünkü. Hem de bir aradalar.

  • iorveth  (16.04.14 00:02:57)
bedavaya istediğin kadar oturabiliyorsun

not: evet öğrenciyim :(
  • belkider  (16.04.14 00:08:00)
2 aydır akasya'dayım işim bitince daha da avm önünden geçersem öpsünler zaten pek giden bir insan değildim midem bulandı artık. Sinemayı hariç tutuyorum tabi.

  • jamalbsf  (16.04.14 00:08:56)
Media Markt dışında pek gitmiyorum. bazen migrosa da uğrarım. gitmişken atmye de uğrarım. sinemaya gitmem. kazık ve her zaman son jeneriği kesiyorlar.

  • ben smyrna  (16.04.14 00:12:43)
3d veya iyi bir salonda film izlemek istersem ve alternatif bulamazsam gidiyorum. ya da alışveriş yapmak isteyen eş dost zorla kolumdan tutup eşlik etmem için götürürse gidiyorum ki, sadece mağazayla kalmayıp yemeğiydi kahvesiydi epey de takıldığım için vicdan azabı duyuyorum bu durumlarda :(

  • olivia ofrenda  (16.04.14 00:13:50)
ışıltılı, renkli olması hoşuma gidiyor. sanki her gidişimde beni bir sürpriz, bir eğlence bekliyormuş gibi oluyor. halbuki yok öyle bir şey ama kız arkadaşımla baya güzel zamanlarımız geçti AVM'de.

ayrıca kışın buz gibi havada çok fazla alternatifi yok. hadi AVM dışında bir restorana gittin. hava da kesat. sonra ne yapacaksın? AVM'de alternatif çok ve her şey birbirine yakın.
  • hayatin anlamini arayan adam  (16.04.14 00:26:56)
bilinçli olarak gitmiyorum nereye gitsem önüme avm çıkıyor.

ankara.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.04.14 00:28:19)
Sinema için.

  • armagan  (16.04.14 00:30:20)
beylikdüzü'nde otururken, beylikdüzü'nden avcılar'a kadarki tüm alışveriş merkezlerini tuvalet olarak kullanıyordum. bizim ev 1+1'di ve benim odanın kapısı yoktu, salondaydım yani ben. o yüzden ev arkadaşımın sevgilisi geldiğinde dışarı çıkıyordum. gazete falan alıp avm tuvaletinde keyif yaptığım çok olmuştur.

hatta sırf bu durum yüzünden, normalde nefret ettiğim avm'leri sempatik bulmaya bile başladım. temiz bi de tuvaletler biliyo musun. tenha yerlerde geleni gideni de çok olmuyor, sabahtan akşama kadar otur aq kimse napıyosun içerde demez.

ama sevmiyorum işte yani nabiyim görüyosun, 3 saat kalsam 2'sini tuvalette geçiriyorum, o kadar sikik yerler benim için. daralıyorum.
  • pescador  (16.04.14 00:33:16)
Alışveriş (teknoloji ve kıyafet ile hemen hepsinde bulunan büyük marketlerden gıda, temizlik vs. ürünleri) ve sinema.

  • nawar  (16.04.14 05:31:07)
Giyim konusunda mağazaların bir arada olması iyi oluyor. Onun haricinde fazla gitmiyorum. Otoparkta deli gibi dönerek yer aramak, kalabalık, kargaşa uzak durma sebeplerim.

  • zombi  (16.04.14 08:35:38)
kıyafet, kozmetik, teknoloji vb ürün ve hizmet satın alınabilecek markalararın alternatifleri var. fiyatını beğenmediğin bir ürün için o mağazadan çıkıp diğerine girmek çok kolay.

  • cigdem1  (16.04.14 08:45:58)
vay arkadaş, herkes anti-kapitalist, yeşil, doğacı, aktivist, iç güveysinden halliceymiş. herkes kendi ördüğü kazağı giyiniyor, yününü köyündeki kara koyundan sağlıyor, yımırtasını hüseyin emmiden alıyor, manda sütüyle yoğurt yapıyor, süper organik :P

bu AVM'lere siz gitmiyorsunuz da kim gidiyor peki?
  • mea maxima culpa  (16.04.14 09:37:10)
iyide herkes gidiyorum demiş ki..

  • basond  (16.04.14 09:39:24)
herkes gidiyormuş ama atm'ye, tuvalete, sinemaya filan :P

yoksa köylerinde kaval çalacaklarmış :)
  • mea maxima culpa  (16.04.14 12:54:52)
Geçen gün üstüme başıma bir şeyler almam gerek. Yürüyüş mesafemde 15 dakikalık yarıçap içinde 5 tane avm var ama en yakın dükkan araba ile 20 dakika, otobüsle yarım saatten daha fazla ve malların kalitesi berbat. Sinemaya gelirsek, en yakın AVM dışı sinema Taksim'de ki o da duruma göre 1.5-2 saat demek. Taksim tarafında falan isem Demirören'e kesinlikle gitmiyorum, eğer alışveriş yapacaksam dükkanlara giriyorum ama yıllardır da oradan alışveriş yapmadım sanırım. Sonuç olarak ya üst baş almak için ya da sinema için gidiyorum, çünkü alternatifi yok gibi bir şey.

  • aychovsky  (16.04.14 13:18:05)