aşırı iyi kulak tıkacı

Lütfen çok iyi bir kulak tikaci söyleyin.

Ankara Gimsa'dan kız arkadaşıma almıştık , çok memnundu . İlgnç ama 2 Tl ye almıştık

  • MiraTaurus  (27.03.14 15:48:21)
3M inkiler gittigidiyorda satıyolardı.ben onu kullanıyorum

  • high hopes of the sozluk  (27.03.14 15:50:30)
neredesin?

  • basond  (27.03.14 15:51:10)
İzmir

  • yuvarlanantencereninkapagi  (27.03.14 15:51:53)
@high hopes etkili mi peki, memnun musunuz?

  • yuvarlanantencereninkapagi  (27.03.14 15:52:43)
hocam eczanelerde satılan silikon kulak tıkaçlarından alacaksın. 3M felan güzeldir elbet ama bulman zor olabilir. Aşağı yukarı her eczanede var bunlardan. 4 lü paket olarak satılıyo 5 tl felan. Askerde beni kurtardı bu meretler.

  • ned flanders  (27.03.14 15:54:12)
@ned flanders silikonlarin çok etkili olmadigini duymuştum. Ne derece engelliyor gürültüyü?

  • yuvarlanantencereninkapagi  (27.03.14 15:56:41)
memnunum dostum ama sen ne amaçla kullancaksın uyurken mi?

  • high hopes of the sozluk  (27.03.14 15:56:44)
peki kulak tıkacı ama nasıl kulak tıkacı

bu plastik şekilmi
www.google.com.tr

yoksa bu sünger şekil mi
www.google.com.tr

hamur tipimi

www.google.com.tr

yoksa kulaklık gibi olanmı
www.google.com.tr

yoksa hepsi olur yeter ki ses geçirmesinmi
sorma sebebim hepsini kullandım, kullanım yerine göre tavsiye vereceğim.
  • basond  (27.03.14 15:56:52 ~ 16:04:43)
ben askerdeyken 3M'inkini kullandım. turuncu uçlu mavi kordonlu. horlama seslerini kesiyordu.

ne için istediğine bağlı. profesyonel kulaklıklar var. dış ortamın frekansının aynısını yayınlayarak kulaklıkta sesin emilmesini sağlıyor.
  • janavarorion  (27.03.14 15:57:32)
silikondan daha etkilisi ile karşılaşmadım. Tilki uykusu denen türde bir uyku uyuyorum. Bu tıkaçları tam kulağıma uygun şekle getirdim. Askerde dangozlar bağıra bağıra gece konuşurken ve horlarken sorun yaşamadım diyebilirim. Sünger olanlar etkisiz ancak silikonlar gayet başarılı.

  • ned flanders  (27.03.14 15:58:24)
Kulak tıkacı kadar, onu takma şekli de önemli. Tıkacı elimizle ezip kulağa yerleştiriyoruz. Orada açılmasını bekliyoruz. Eğer olduğu gibi tıkmaya çalışırsak ya düşer, ya da sesi engellemez, aklınızda olsun.

  • kahvegibi  (27.03.14 16:10:29)
3m on numaradır

  • dreamsandcolours  (27.03.14 16:49:17)
Benim kullanma amacim insan gürültüsü ve müzik sesi.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (27.03.14 17:14:53)
o zaman kulaklık tipinde almanı tavsiye ederim çünkü kulaç içine soktoğun tıkaçlar bir süre sonra kulağı çok rahatsız etmeye başlıyor(en azından benim kulağımı)

işyerinde çok sağlam ses kesen kulaklığım var yarın markasına bakıp söylerim.
ama kesin 3M dir diye tahmin ediyorum

Bauhaus da falan vardır kesin.
  • basond  (27.03.14 17:19:00 ~ 17:31:44)
otiflex e bak bi

  • all girls dream  (27.03.14 19:19:40)
aynı seslerden rahatsız olup tıkaçla yaşayan bi insan olarak yorum yapmazsam olmazdı...

şundan aldım pek memnun kalmadım. zaten kullan-at bana gelmez. bütün gün takıyorum. www.hepsiburada.com

şundan vardı, kulağıma çok pis alerji yaptı. tavsiye etmem. www.hepsiburada.com

şeffaf silikon bi şey almıştım eczaneden kademeli, o güzeldi ama kayboldu.

sonra şundan aldım. daha iyisini bulana kadar en iyisi bu: www.hepsiburada.com

ben abarttığım için kulağı tahriş edebiliyor ama güzel yani, yıkanabiliyor filan.. yakın zamanda 5 lira bile değildi yalnız...

ses mes kalmamış artık. dur çıkarayım kulağımdan aklıma gelmişken :)
  • supergirl  (28.03.14 00:50:44)
cok ama cok saygisiz bir ust komsum vardi. inek bir ogrenci olarak ders calismam, uyumam mumkun olmuyordu tepemde o adamla. hayatim zehir olmustu diyebilirim bir sure.

ben balmumu kulak tikacini en ise yarayan sectim. turkiye den hic almadim hep yurtdisindan getirttim ama siz bi ara bi eczaneye ugrayip sormak istersiniz belki. hamur gibi oluyor elinizle isitip yumusatip sekil veriyorsunuz. kulaginizi kulak memesinin biraz daha yukarisindan hafifce cekerek, kulaginizin icine tam oturmasini saglayin.

umarim bir cozum bulursunuz.
  • balli borek  (28.03.14 01:47:37)
Cevaplariniz için cok teşekkürler.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (28.03.14 23:31:22)