fare?!

ilk önce farenin nerede olduğunu anlatayım gözünüzde canlanması için.

evimin sokağı yokuş. ben bodrum katında yaşıyorum. sokağa bakan (aslında bakamayan) pencerenin hizasından sokağın eğimi doğrultusunda demirler var. yani ev sokağın aşağısında kalıyor. bu durumda da pencereyle sokak arasında böyle bi yeraltı balkonu gibi bir şey var.

dün gece sokaktan bir fare düştü o balkona. ama öyle fındık faresi falan değil bildiğiniz kocaman tüylü lağım faresi.

gece üst komşudan rica ettim bizim o mini balkona fare zehri döktürdüm ama anca 4-5 günde etki ediyormuş o da. bizim bu fareye ulaşabilmemiz için iki yol var şu an, pencereyi açıp mini balkona birini çıkarttırmak (ama pencereyi açtığımızda eve girmesinden korkuyoruz) ya da sokağa çıkıp sokaktan mini balkona bir şeyler yapmak suretiyle öldürmek.

napıcaz biz ya gece uyku uyuyamadım, o penceredeki telleri kemirdi durdu tüm gece, öküz hayvan ordaki gider kapağını da yerinden çıkardı. napıcaz lan biz kocaman bu fındık fareleri falan gibi değil ya korkunç.

ben olsam direkt eve sokaktan kedi atarım tekirinden.

Edit: doğru hastalık kapabilir kedi de bir an düşünmeden yazmışım.

en kesin çözüm başkasında kalmak gibi bi müddet?
  • neferkitty  (15.03.14 15:17:48 ~ 15:22:15)
kedim olsa, yanına yaklaştırmam ben bu hayvanın. allah bilir ne pislikler taşıyor kedimi öyle bir riske atamazdım.

@trumanshow öldürücem valla ama bi yolunu bulmam lazım.
  • golgem var iyi ki golgem var  (15.03.14 15:19:34 ~ 15:21:29)
Fareler dislerindeki uyusturucu madde sayesinde tv izledigin sirada kucuk parmagini yiyebilir..

www.internethaber.com

Iceri girme riski dusuk mudaheleleri yap.
  • ibomiu  (15.03.14 15:22:44)
taşın bence, gider kapağını yerinden çıkarmış belli ki azman bişey. önüne çıksa kafayı yer insan. kedi alsan onu da fırlatır atar. taşınma imkanın yok mu?

  • rock n roll  (15.03.14 15:23:06)
@ibomiu biliyorum çok korkuyorum ya :/

@trumanshow moruk fındık faresi falan olsa öldürmem zaten lağım faresi diyorum ya kocaman

@rock n roll zaten taşınmayı düşünüyorduk tuzu biberi oldu bu da ama ha deyince olmuyor betonu deler bu hayvan bu azimle.
  • golgem var iyi ki golgem var  (15.03.14 15:26:42)
balkonu cami kapiyi acmayin. bu lagim fareleri incecik izgaradan bile akip geciyorlar. bizzat sahit oldum.
evin disindan, sokaktan yapin ne yapacaksiniz. ilk aklima gelen onune zehirli yiyecek atmaniz. buarada lagim faresine ciplak elle dokunmayin.

  • nax  (15.03.14 15:31:24)
trumanshow çok vicdanlı davranıyor, çok güzel bir düşünce. ben de hiçbir canlının öldürülmesinden yana değilim. ama lağım faresi bu, bir sürü hastalık taşıyor, kuduz bile olabilir. uyurken kolunu, bacağını kemirir. öldürmeden atmanın bir yolu da var mıdır ki?

  • rock n roll  (15.03.14 15:33:00)
ya eskiden fındık fareleriyle uğraşırdım evimizin yanında çerez deposu vardı gelirlerdi ara sıra onları hiç öldürmeyi düşünmedim bile. ama lağım faresi dediğin şey potansiyel tehlike. fındık faresi sadece pislik çıkarır insanı sinir eder, temizlik hissi vermez masumdur yani. ama lağım faresi bu ya bütün gece cart cart bir şeyler yaptı orda psikolojim bozuldu çin işkencesi gibi.

  • golgem var iyi ki golgem var  (15.03.14 15:36:20)
fare kapanı al at mini balkona 20 dakikaya yakalanır zaten sonra da ölüsünü atarsın çöpe

  • maltalı  (15.03.14 15:36:36)
fare kapanı yakalayabilir mi ki baya büyük çünkü.

bi de sokaktan büyükçe bir taş mı atsam? belki ölüm korkusuyla tırmanır kaçar gider? fındık fareleri güzel tırmanıyodu bu öküz tırmanabilir mi sizce?
  • golgem var iyi ki golgem var  (15.03.14 15:38:20)
fare yapışkanları var, üstüne peynir koysan, yapışır ona.

  • rock n roll  (15.03.14 15:40:09)
yakalar yahu fare kapanı korkma ;) en kötü sakat bırakır kan kaybından bağıra bağıra ölür ;) zaten kısıldı mı baktın ölmedi ama can çekişiyor üstüne bir şeylerle vurursun ölene kadar zaten bir yere gidemez ;) taşla falan kafasını ezersin en kötü ^-^

  • maltalı  (15.03.14 15:46:32 ~ 15:47:19)
lagim fareleri icin daha buyuk kapanlar var. nalburlarda olur diye dusunuyorum. onu boyle sopayla filan bi sekilde oraya koymak lazim.

  • lamartin  (15.03.14 15:47:09)
ay verdiğiniz cevapları okudukça korkuyorum bu olayın hunharlık dışında çözülmesinin bi yolu yok sanırım

evlerime ateşler salındı ya :(
  • golgem var iyi ki golgem var  (15.03.14 15:49:20)
öldürmeden atabilmek için boğuşacaksın onunla, bildiğin güreşip, kündeye getirmen lazım. paralar o seni ya.

  • rock n roll  (15.03.14 15:51:25)
mısır nişastası
pudra şekeri
alçı

karıştırıp bulunduğu yere koy, alçı ile birlikte yediğinde alçı midesinde donuyor ve fare ölüyor

denemedim ama internette deneyen tavsiye eden var

korkuna korkuuu katmaya geldiiğk, beşiktaaaaaş

img5.mynet.com
i.milliyet.com.tr

yenisafak.com.tr
  • azizakin  (15.03.14 15:56:32 ~ 16:05:42)
kendi ciksin gitsin diyorsan saglam bir sopa alip birakacaksin cukura. ordan ya o sopaya tutunup tirmanip cikacak ya da sopayi kemirip yiyecek. deneyebilirsin. cikacagina ben pek ihtimal vermiyorum ama.

  • nax  (15.03.14 15:57:07)
kalın urgan, sopa, veya benzeri bi şey çukura sarkıtırsan tırmanıp çıkabilir.

  • icim urperiyor  (15.03.14 16:25:47)
abi belediyeyi falan ara gelsin kovalasınlar bi şekilde. zararsız köpekleri zehirlemeyi biliyorlar.

  • xenophobe  (15.03.14 16:28:34)
belediyeyi aradım, pzt günü dilekçeyle başvurun falan dediler.
benim öldürmemek istemem tamamen ölse bile ordan nasıl alır atarım düşüncem. o yüzden kendi kendine çıksın gitsin istiyorum.
az önce sokaktan baktım, büyüklüğü baya kedi yavrusundan bi boy büyük gibi. çok tüylü. kimse gelip öldürmeye cesaret edemedi. ben bi ara acaba tavşan mı diye düşündüm ciddi ciddi.
şu an sanırım güneş var diye çok sessiz. sabahtan beri aynı yerde yatıyor.
allah belamı niye verdi acaba.
  • golgem var iyi ki golgem var  (15.03.14 17:19:35)